Eva Samková zkompletovala svou sbírku, po olympiádě a Světovém poháru zvítězila i na MS

Snowboardcrossařka Eva Samková se před pěti lety stala olympijskou vítězkou a od té doby se drží ve světové špičce. V celkovém pořadí Světového poháru skončila druhá, pak celý tento podnik ovládla. A před rokem potvrdila svůj nesmírný talent ziskem bronzové medaile na OH v Pchjongčchangu. Když se vrátíme do minulosti, třikrát se stala mistryní světa juniorů a na mediálně známých X-games skončila druhá. Stále jí však unikala medaile ze světového šampionátu. Až dnes tu smůlu prolomila.

V americkém Solitude jasně dominovala ve všech jízdách, takže její zlatá medaile je naprosto zasloužená. „Bylo to relativně dominantní vítězství. Jsme moc šťastní. Moc děkuju všem, Evce, celému realizačnímu týmu i každému, kdo má na zlatu podíl,“ řekl kouč Samkové Marek Jelínek.

Jejím dosud nejlepším umístěním na MS byla pátá příčka před osmi lety, následovalo sedmé, šesté a před dvěma lety dokonce až dvanácté místo. Je pravda, že tyto nezdary byly způsobeny i opakovanými problémy s rameny.

foto: auto-mania.cz

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak