Europoslanec Zdechovský: Lidi ze státních podniků bych nezaměstnal

“Ve státních podnicích jsem zatím nenarazil na člověka, kterého bych zaměstnal,” prohlásil provokativně europoslanec za KDU-ČSL Tomáš Zdechovský. 

A hned za to schytal velikou kritiku. Sociální demokrat, poslanec Václav Votava namítá: “Neházejte prosím všechny do jednoho pytle. Určitě se tam najdou lidé schopní, jak po odborné stránce, tak organizační.” 

Naopak zlobivé dítě ODS a řeporyjský starosta Pavel Novotný se Zdechovským souhlasí, s tím, že někteří lidé, co potkává v samosprávě na nejvyšších manažerských postech, by v soukromé firmě nedostali práci ani na recepci.

Jako kopání do státních zaměstnanců však svůj tweet Zdechovský nebere, prostě jen prý ještě nepotkal někoho schopného. Navíc však prý hlavně nemluvil paušálně o všech, kdo jsou placeni ze státního, jako třeba zdravotníci, vojáci, hasiči a další užitečné profese. 

Foto: Facebook T. Zdechovského

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.