Erich Brabec nastoupil do zápasu za stavu 2:2, poté rozhodl o výhře

Tahle dohrávka 17. kola Pražská teplárenská přeboru rozhodně nenudila. V utkání Dolní Chabry – Uhelné sklady padlo pět branek, první čtyři během úvodních 13 minut! Po nich byl stav 2:2. Pak ale přišel na hřiště exligista Erich Brabec, který dorazil později a v 90. minutě povedeným přímým kopem rozhodl o výhře Dolních Chabrů 3:2. Nováček soutěže je na páté pozici, zato Uhelné sklady jsou jen čtyři body nad sestupovou pozicí.

„Dostali jsme dva hodně laciné góly. Gól jsme dali, nebyl nám uznaný, pak to tam bylo takové makové, prostě jsme prohráli a tak to je,“ říkal Robert Hlavica, trenér Uhelných skladů.

Nebylo mu moc do řeči. Jeho mužstvo má problémy a dostalo se do pásma, kde se bude tvrdě bojovat o záchranu. „Náš výkon byl špatný, asi nejhorší na jaře. Paradoxně jsme byli lepší než soupeř, měli jsme víc gólových šancí, ale bohužel jsme z toho nic nevytěžili. V poslední minutě jsme dostali gól, což je kruté a bolí to,“ hodnotil Lukáš Zilvar, kapitán hostů. „V tabulce už se dívám na týmy pod námi. Určitě nemůžeme být v klidu, hrajeme o záchranu.“

Uhelné sklady potřebují rychle zabrat. „Cíl je, abychom nesestoupili, protože s tímhle nemáme v přeboru co dělat,“ pravil Hlavica.

To Dolní Chabry mohou být klidnější, i když ne zcela. Přebor je neskutečně vyrovnaný. Výhra nad Uhelnými sklady proto byla velmi důležitá. „Nejsem ale spokojený s tím, co předvádíme v defenzivě. Podali jsme bojovný výkon, bylo to šťastné vítězství. Co si budeme povídat, byl to remízový zápas,“ uznal Zdeněk Peclinovský, trenér Dolních Chabrů. „Spíš se pořád koukáme pod sebe, jsme nováček a učíme se. Teď to vypadá, že jsme v klidném středu, ale je to tam nabité. Záchrana je pro nás priorita a byl to by to velký úspěch.“

K tomuto cíli výrazně pomáhá bývalý ligový hráč Erich Brabec, jehož parádní trefa z přímého kopu duel rozhodla. „Přijel jsem za stavu 2:2. Byl to remízový zápas, byli jsme šťastnější,“ povídal Brabec.

Dolní Chabry – Uhelné sklady 3:2 (2:2)

Branky: 4. Černý, 10. Veselý, 90. Brabec – 7. Klán, 13. Koubek. ŽK: 36. Brabec, 74. Strnad, 82. Hronek – 42. Koubek, 57. Steinocher, 82. Klán. ČK: 80. Strnad – 88. Koubek. Rozhodčí: Hlaváček – Gotthard, Maretta. Diváků: 120.
Dolní Chabry: Dikusar – Kozler, Černý, Jírovec, Hronek – Strnad, Palma (44. Outlý), Cranford (19. Brabec), Veselý (85. Valenta) – Linek, Dufek. Trenér: Zdeněk Peclinovský.
Uhelné sklady: Kučera – Koubek, Hrazdíra, Majerčin, Pártl (64. Švorčík) – Belán, Koc, Bartůněk, Steinocher – Zilvar, Klán. Trenér: Robert Hlavica.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.