ERA-PACK rozstřílel libereckého soupeře dvanácti góly

První listopadové utkání je za námi. Souboj na hřišti nováčka byl poměrně jednoznačný, chrudimští futsalisté si v obou poločasech rozdělili po šesti brankách a nakonec natočili do sítě Liberce dvanáctku. Vylepšili tím dosavadní nejlepší výsledek v letošní sezoně a stále společně s Teplicemi drží ligovou neporazitelnost.

Chrudimští od úvodní rozehrávky diktovali v Podještědí tempo a byla jen otázka času, kdy se jejich herní převaha začne projevovat i na skóre. A dlouho jsme čekat nemuseli. ERA-PACK se dostal do vedení úderem šesté minuty, kdy brankáře Vogta prostřelil reprezentant Tomáš Koudelka. Jeho branka odstartovala gólostroj Chrudimi. Do deváté minuty stihli skórovat ještě Éverton a David Drozd, stejný hráč následně využil chybu Liberce v rozehrávce a náskok obhájce titulu ještě navýšil.

Skóre prvního poločasu dokonali gólem do prázdné branky Pavel Drozd a ranou na zadní tyč Max. Náskok o šest branek po pauze příliš dlouho nevydržel. Dva slepené góly vstřelil Pavel Drozd, který dokázal ve 30. minutě dokonat hattrick. A v konečném součtu nebyl jediným hráčem, jehož večer lze označit jako třígólový. V táboře Drozdových muselo být po zápase hodně veselo, tři branky totiž stihl dovršit také David Drozd. Aby byl výčet chrudimských střelců kompletní, musíme zmínit ještě druhý gól Évertona a trefy Michala Mareše či Felipeho. Jedinou branku vstřelili domácí při chrudimské power-play pět minut před koncem zásluhou Milana Soukupa.

Chrudimští nakonec porazili nováčka z Liberce vysoko 12:1 a znovu si tím vylepšili své postavení v předních patrech VARTA futsal ligy.

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Odehráli jsme kvalitní utkání, zejména nám vyšel první poločas. Vyzkoušeli jsme si řadu situací, otestovali nové složení formací a potrénovali i hru v power-play. Vše podle plánu. Soupeř pouze nebránil a snažil se po celý zápas útočit, což bylo dobré pro diváky, kterých se v hale sešlo velké množství.“
František Vacek (asistent trenéra Liberec): „Dnešní zápas s Chrudimí jsme odehráli v hale Dukly, kde jsme první poločas hráli hodně zakřiknutě. Báli jsme se cokoli vymyslet a jen jsme se bránili. Výjimkou byla jen tyč Tomana. Druhý poločas byl z naší strany o hodně lepší, kdy jsme zlepšili bránění a byli vidět i pěkné akce. Ale jinak musím říct, že soupeř byl hodně silný a zaslouženě vyhrál.“

FTZS Liberec – FK ERA-PACK Chrudim 1:12 (0:6)

Branky: 35. M. Soukup – 6. Koudelka, 7. a 37. Éverton , 8., 14. a 39. D. Drozd, 18., 28. a 30. P. Drozd, 19. Max, 32. M. Mareš, 38. Felipe.
FTZS Liberec: Vogt, R. Soukup – M. Soukup, Vodička, Bína, Rašín, Žoček, Němec, Henzl, Toman
FK ERA-PACK Chrudim: Žďánský – Éverton, R. Mareš, M. Mareš, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Bagatini, Balog, Slováček, Felipe

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.