Search
Close this search box.

Ekonomové Zindexu zhodnotili kvalitu zadávání zakázek, Jičín dopadl velmi dobře

Nezávislý tým ekonomů Zindex (www.zindex.cz) pravidelně hodnotí kvalitu zadávání zakázek v jednotlivých obcích. Jičín se v silné konkurenci měst do 20 tisíc obyvatel umístil na 49. místě ze 155. Získal hodnocení 74 %. V nejlepší třetině žebříčku navíc byly minimální rozdíly, jelikož pouze prvních 6 nejlepších měst přesáhlo hodnocení 80 % a vůbec nejlepší město (Aš) získalo 85 %. Na druhém místě skončil Vítkov s 82 %, na třetím Benešov s 81 % a na čtvrtém až šestém města Jeseník, Studénka a Přelouč. To jenom dokumentuje, jak těsné jsou rozestupy v elitní třetině. Kvalita zadávání a transparentnost zakázek v Jičíně je tedy nadprůměrná.

Zindex v nejnovějším průzkumu hodnotil zakázky z let 2015 až 2017. Tým spadá pod zapsaný spolek Econlab, fungujícím při Univerzitě Karlově. Výsledné hodnocení je průměrem z devíti kritérií: počet nabídek, koncentrace dodavatelů, nástroje podporující soutěž, podíl veřejných zakázek na celkových nákupech, pochybení dle ÚOHS, soutěžní řízení, konzistentní jednání, kvalita dat ve Věstníku a kvalita dat na profilu. Na webových stránkách Zindexu lze nalézt kompletní analýzu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient