Ego. Peníze. Nuda. Láska. Tohle všechno žene chlapy zpátky ke sportu

Touha dokázat, že ještě na to mám. Ověřit si, že ještě nepatřím do starého železa. Posílit si ego. Zahnat nudu. Vydělat peníze. Nebo zkrátka, nemohu bez svého milovaného sportu žít. A tak dále.

Je hodně důvodů, proč sportovci absolvují comeback. Návrat ohlásil i boxer Lukáš Konečný, který 27. prosince tohoto roku znovu vstoupí do ringu.
Čtyřicetiletý boxer se vrací ke svému sportu po čtyřech a půl letech. Naposledy se představil v ringu v dubnu 2014, kdy ve Washingtonu prohrál souboj o titul mistra světa ve střední váze organizace WBO s domácím Peterem Quillinem.
Poté se rozhodl skončit s kariérou, protože měl problémy se zrakem. „I po konzultacích s doktory by se to nemělo zhoršit. Vždycky je tam nějaké riziko, ale s oční vadou jsem se nějak srovnal a dokážu s tím boxovat v tréninkovém tempu,“ řekl Konečný, který má ve své sbírce titul profesionálnho mistra světa.
Sice mu tedy oči pořád stoprocentně neslouží, přesto věří, že by mohl na konci tohoto roku v rámci Galavečera bojových sportů v Praze Slováka Matúše Babiaka porazit. „Měl by to být zkušený kluk, který by mě měl slušně prověřit, ale doufám, že vyhraju,“ řekl. „Bylo důležité vybrat někoho, kdo má určité kvality. Byla by hloupost vracet se do ringu proti někomu, u koho by bylo jasné, že vyhraju. Tady vstoupím do ringu jako favorit, ale budu se na to muset pořádně připravit,“ dodal Konečný v televizním rozhovoru na ČT.
Konečný v tuto chvíli počítá jen s jedním zápasem a pak by se měl opět vrátit do sportovního důchodu.

Když se podíváme do historie, i slavnější čeští sportovci se pokusili o comeback. Dokonce dvakrát se vracel na ledová kluziště Dominik Hašek. Poprvé to bylo v roce 2004, kdy podepsal smlouvu s Detroitem. Avšak odchytal jen 14 zápasů a přišly problémy s třísly, s kterými šel dokonce na operaci. Po uzdravení se zkusil angažmá v Ottawě, jenže v NHL se stávkovalo, takže si musel počkat na další sezonu. V ní odehrál slušných 43 zápasů a dokonce byl i nominován na olympijské hry do Turína, kde se však hned v prvním zápase s Německem zranil.
Do další sezony přestoupil Dominátor opět do Detroitu, kde byl jasnou jedničkou, i proto prodloužil smlouvu na další rok. V sezoně 2007/2008 už toho odehrál méně a v play-off už moc šancí nedostával, i proto, i když Detroit získal Stanley Cup, Hašek si ho tolik nevážil jako toho prvního v roce 2002.
Hned poté náš nejslavnější hokejový brankář podruhé ukončil kariéru.
Jenže…Už za rok oznámil, že se vrací do vrcholového hokeje. Podepsal smlouvu s Pardubicemi, kterým pomohl ke třetímu místu po základní části, ale především k titulu. To mu bylo 45 let!
V následující sezoně hrál za Spartak Moskva v KHL. Dostal se s ním do play-off, ale tam už jeho tým nestačil na Petrohrad. Hašek oznámil, že si případně počká na nabídku ruského týmu, s kterým by mohl hrát o titul. Žádné takové angažmá ale nepřišlo, a tak ukončil kariéru. Teď už definitivně.

Sportovní (a především fotbaloví) nadšenci si jistě vzpomenou i na comeback Josefa Chovance, který v roce 1995 už v roli manažera Sparty nastoupil za tento tým do derby se Slavií. A byl to dobrý, zároveň šokující, tah. Chovanec už několik měsíců netrénoval a teď měl hned nastoupit do nejslavnějšího zápasu roku. Ale on to zvládl, svou přítomností nakopl svůj tým nejenom k výhře, ale následně i k titulu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.