Dynamo v přípravě podlehlo Táborsku 1:3

Předposlední přípravný duel se Dynamu ani trochu nevydařil. V jihočeském derby černobílí podlehli Táborsku 1:3, když nedokázali proměnit ani jednu ze svých šancí v prvním poločase. Až v závěru zápasu snižoval Pouček. Svěřenci Davida Horejše se po utkání vrátili na soustředění do Třeboně, kde budou až do pátku.

Poprvé v černobílém dresu se objevila nová posila Koval z Dukly Praha, do prvního poločasu nastoupil ve středové linii s Javorkem a Čavošem. Hned několik příležitostí měl v prvním poločase Ivo Táborský. Jednou hlavičkoval vedle, podruhé do náruče Tomy a napotřetí zamířil vedle. Největší šanci černobílých měl Wermke, jenže ve stoprocentní šanci hlavičkoval mimo. Neujala se ani povedená dělovka Řezáče.

Táborský brankář Toma poprvé kapituloval v samém závěru první půle, ale branka kvůli ofsajdu nebyla uznána. Roman Wermke totiž loboval přes brankáře v postavení mimo hru. Na druhé straně se mohl trefit Zavadil, ale po přímém kopu hlavičkoval mimo. Úvodní branka zápasu přišla v poslední minutě prvního poločasu. Na pravou stranu dostal přesný balon Valenta. Připravil si střelu a tečovaný pokus proskákal až za Křížka – 0:1.

Do druhého poločasu vstoupilo lépe Táborsko. Po centru z pravé strany zůstal osamocen ve vápně Zavadil a neměl problém poslat míč za budějovického brankáře – 0:2. Táborsko dokázalo být velice produktivní a z další vážnější akce skórovalo. Za vápnem natáhl Pilík a tečovaný pokus skončil u pravé tyče – 0:3.

Za Budějovické mohl snížit Jiří Kladrubský. Z přímého kopu krásně překopl zeď, jenže narazil na povedený zákrok Zadražila. Trefil se až Pouček, když dorazil pokus Kladrubského – 1:3. Dynamo tak podlehlo soupeři z jihu Čech o dvě branky.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.