Search
Close this search box.

Dynamo chce v neděli hrát, kvůli špatné předpovědi zapnuli vytápění

Fotbalisty Dynama čeká v neděli první jarní domácí zápas proti Olympii Praha. Po slunečných dnech z minulého týdne se počasí začalo ale opět kazit a předpovědi počasí slibují dokonce sněžení a silný mráz. Klub na tyto skutečnosti zareagoval a ve čtvrtek zapnul vyhřívání hrací plochy! Poprvé od roku 2013.

První domácí zápas na začátku března proti Varnsdorfu musel být odložený. Kvůli mrazům blížícím se k mínus dvaceti stupňům Celsia nemělo smysl ani vyhřívání zapínat, protože při tak velkých mrazech jsou účinky vytápění výrazně omezené. Nyní je ale situace přeci jen jiná. Po slunečných a teplých dnech je aktuálně v pátek hrací plocha v dobrém stavu. „Pokud by se mělo hrát v pátek odpoledne, určitě by se zápas odehrál. Hráči na trávě normálně trénovali a povrch je v dobrém stavu,“ říká generální sekretář Dynama Milan Čadek.

V sobotu a v neděli se má ale počasí výrazně zhoršit. Noční teploty by měly být okolo mínus osmi stupňů a na sobotu meteorologové předpovídají sněžení. Přestože druholigové kluby nemají povinnost vytápění trávníků mít a využívat ho, rozhodlo se vedení Dynama, že „zatopí pod kotlem“. Dobře připravenou hrací plochu by klub rád udržel i na neděli. „Teplota hrací plochy je na povrchu nyní aktuálně něco okolo pěti stupňů nad nulou. My jsme nyní zapli vyhřívání s cílem, aby teplota zůstala na povrchu stejná, jako je nyní. Nic by na tom neměly změnit ani předpovídané mrazy,“ dodává Čadek.

Problémem by mohlo být pouze vydatné sněžení. „Pokud by například v sobotu napadlo deset centimetrů sněhu, byl by to určitě problém. Případná nižší sněhová pokrývka by ale díky zapnutému vytápění zvládla odtávat. Cílem klubu je samozřejmě to, aby se zápas v neděli odehrál podle plánu,“ říká Čadek.

Dynamo vyhřívání využívalo naposledy v únoru roku 2013, kdy topilo deset dní před začátkem proti Spartě Praha. Nyní chce klub dělat vše pro to, aby se v neděli mohlo hrát proti Olympii Praha. „Uvědomujeme si, že vytápění stadionu je nákladná záležitost a že ve druhé lize není povinností vytápění využívat. Přesto jsme se takto rozhodli a věříme, že to byla správná volba,“ dodová generální manažer Dynama Martin Vozábal.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient