Search
Close this search box.

Dvůr Králové nad Labem se umístil v soutěži Přívětivý úřad

Dvůr Králové nad Labem získal v rámci Královéhradeckého kraje 3. místo v soutěži Přívětivý úřad. Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo ve středu 9. května v prostorách Národního archivu v Praze, cenu převzali starosta města Jan Jarolím a tajemník městského úřadu Ondřej Kudrnáč.

„Jedná se především o ocenění práce úředníků, kteří se snaží občanům poskytovat co nejkvalitnější služby, za což jim velmi děkuji. Cenu vnímám také jako potvrzení toho, že náš úřad pracuje dobře a poskytuje služby na vysoké úrovni. Zároveň však umístění v soutěži znamená závazek, abychom z kvality těchto poskytovaných služeb v budoucnu neslevili, ale naopak ji stále zvyšovali. V loňském roce jsme například pro veřejnost spustili odbavovací systém pracoviště registru vozidel v Nedbalově ulici a i v budoucnu plánujeme služby úřadu zlepšovat,“ uvedl starosta města Jan Jarolím.

Soutěž Přívětivý úřad již potřetí vyhlásilo Ministerstvo vnitra a jejím cílem je mapovat a hodnotit kvalitu a přívětivost služeb, které občanům nabízejí městské úřady obcí s rozšířenou působností. V letošním roce se jí zúčastnilo 151 obcí a městských částí Prahy. Porota hodnotila přes padesát kritérií v různých kategoriích jako dostupnost, transparentnost, komunikace úřadu nebo participace občanů. Posuzovala tak např. počet úředních hodin pro veřejnost, využívání webových a mobilních aplikací, existenci mapového portálu, možnost elektronického objednání na úřad, zveřejňování dokumentů, prezentace na sociálních sítích a webových stránkách apod.

Ocenění Přívětivý úřad si odnesly vždy tři nejlepší městské úřady obcí s rozšířenou působností v rámci krajů a poté tři nejlepší v České republice. V rámci Královéhradeckého kraje kromě třetího Dvoru Králové nad Labem uspěly ještě druhý Broumov a první Jičín. Republikovým vítězem se stalo město Liberec. Zástupci oceněných měst si kromě diplomů odnesli další ceny včetně samolepek potvrzujících přívětivost úřadu. Z identifikovaných nadstandardních služeb vznikne stejně jako v minulých letech publikace příkladů dobré praxe.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient