Dvojici zlodějů se vymstila chuť na alkohol

Počátkem května došlo v obci Drnovice k nemilé události. Po víkendové zábavě v kulturním domě někdo ukradl deset litrových lahví s alkoholem různých značek a balíčky žvýkaček. Případem se zabývali vyškovští policisté, kteří již nyní znají jména pachatelů. Šlo o dva mladší muže, kteří využili situace a řádně nezajištěnými dveřmi se dostali dovnitř. Do batohu si pak naskládali alkohol i žvýkačky. Způsobili tak škodu přesahující tři tisíce korun. Zatímco třiadvacetiletý výtečník se bude zodpovídat z přestupku před správním orgánem, třicetiletý recidivista skončí u soudu. I když se výše škody pohybuje v rovině přestupku proti majetku, je totiž vzhledem ke své trestní minulosti podezřelý z trestného činu krádež. Staršímu z dvojice tak u soudu hrozí až tříleté vězení.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.