Dvojice mužů našla na zahradě nevybuchlý dělostřelecký granát

Nejen při procházkách v lesích, ale i během práce na zahradě mohou lidé narazit na nebezpečné pozůstatky války. Nejlépe, jak se v takové situaci zachovat, je kontaktovat policisty na lince 158. Takto správně učinili minulý týden dva muži. Ve Zbýšově objevil nevybuchlý dělostřelecký granát na své zahradě majitel v pondělí večer. A v sobotu se během úpravy zahrady ve Lhotě u Vyškova objevila dělostřelecká mina. Oba nálezy si převzal policejní pyrotechnik k odborné likvidaci.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.