Search
Close this search box.

Dvě porážky srazily Ščasnému vaz. Spartu převezme asistent Horňák

Víkendová domácí blamáž s Karvinou (1:3) a včerejší vypadnutí v poháru se Slavií (0:3) rozhoupalo vedení Sparty k ráznému kroku. Z postu hlavního trenéra odvolalo Zdeňka Ščasného. Jeho místo prozatím zastoupí asistent Michal Horňák, který povede tým v sobotním zápase proti Opavě.

„Situace po zápasech s Karvinou a na Slavii byla taková, že jsme museli udělat okamžité rozhodnutí. Dospěli jsme k tomu, že odvoláme trenéra, protože výsledky a předvedená hra byly velmi špatné,“ uvedl pro sparťanský web generální ředitel klubu František Čupr.

Zatím není jisté, jestli Horňák zůstane na lavičce v pozici hlavního kouče i pro další zápasy, v květnu totiž začíná nadstavba. „Budeme nyní zvažovat varianty obsazení pozice hlavního trenéra. Uvidíme, zda ho přivedeme ještě v průběhu nadstavbové části ligy, nebo až před nadcházející sezonou,“ dodal Čupr.

Sparta už podruhé v této sezoně mění trenéra. Poté co Sparta nezvládla předkolo Evropské ligy proti srbské Subotici, odvolal klub tehdejšího trenéra Pavla Hapala. Na jeho místo nastoupil Ščasný, který do té doby působil ve Spartě v pozici sportovního ředitele.
Ale i pod Ščasným Sparta nepředváděla kvalitní fotbal, navíc ztrácela hodně bodů a po podzimu bylo jasné, že ani tentokrát nebude bojovat o titul.
Začátek jarních odvet jí naopak přistihl v dobré formě, sparťané dokázali vyhrát šestkrát za sebou. Pak se však opět Letenští dostali do herní a následně i výsledkové mizérie. V tu chvíli se znovu z tribun na Letné ozývalo „Ščasný ven“…

Spartě hodně ublížilo, že se jí zranil špílmachr Bořek Dočkal, bez něj už nedokázala předvádět fotbal jako na začátku jara. V plné nahotě se v tu chvíli ukázalo, že Ščasný nemá připravenou jinou variantu bez reprezentačního kapitána.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient