Dvě porážky srazily Ščasnému vaz. Spartu převezme asistent Horňák

Víkendová domácí blamáž s Karvinou (1:3) a včerejší vypadnutí v poháru se Slavií (0:3) rozhoupalo vedení Sparty k ráznému kroku. Z postu hlavního trenéra odvolalo Zdeňka Ščasného. Jeho místo prozatím zastoupí asistent Michal Horňák, který povede tým v sobotním zápase proti Opavě.

„Situace po zápasech s Karvinou a na Slavii byla taková, že jsme museli udělat okamžité rozhodnutí. Dospěli jsme k tomu, že odvoláme trenéra, protože výsledky a předvedená hra byly velmi špatné,“ uvedl pro sparťanský web generální ředitel klubu František Čupr.

Zatím není jisté, jestli Horňák zůstane na lavičce v pozici hlavního kouče i pro další zápasy, v květnu totiž začíná nadstavba. „Budeme nyní zvažovat varianty obsazení pozice hlavního trenéra. Uvidíme, zda ho přivedeme ještě v průběhu nadstavbové části ligy, nebo až před nadcházející sezonou,“ dodal Čupr.

Sparta už podruhé v této sezoně mění trenéra. Poté co Sparta nezvládla předkolo Evropské ligy proti srbské Subotici, odvolal klub tehdejšího trenéra Pavla Hapala. Na jeho místo nastoupil Ščasný, který do té doby působil ve Spartě v pozici sportovního ředitele.
Ale i pod Ščasným Sparta nepředváděla kvalitní fotbal, navíc ztrácela hodně bodů a po podzimu bylo jasné, že ani tentokrát nebude bojovat o titul.
Začátek jarních odvet jí naopak přistihl v dobré formě, sparťané dokázali vyhrát šestkrát za sebou. Pak se však opět Letenští dostali do herní a následně i výsledkové mizérie. V tu chvíli se znovu z tribun na Letné ozývalo „Ščasný ven“…

Spartě hodně ublížilo, že se jí zranil špílmachr Bořek Dočkal, bez něj už nedokázala předvádět fotbal jako na začátku jara. V plné nahotě se v tu chvíli ukázalo, že Ščasný nemá připravenou jinou variantu bez reprezentačního kapitána.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak si vyrobit piňatu a odkud se k nám zvyk rozbíjet tyto krásné ozdoby na oslavách vlastně dostal?

Piñata je tradiční předmět používaný při oslavách a slavnostech, zejména v latinskoamerické kultuře. Jedná se o nádobu ve tvaru zvířete, postavy nebo nejrůznějšího tavru, která je vyrobena z papíru nebo jiných materiálů a je naplněna sladkostmi, drobnými dárky či konfetami. Piñata je zavěšena na provazu nebo lanku a účastníci slavnosti se střídají ve snaze rozbít ji, aby se dostali k jejímu obsahu. K dostání je i v Česku ve specializovaných eshopech, kde seženete všechno možné na oslavy a party, my si ale za chvilku ukážeme, jak si s trochou šikovnosti můžete vyrobit takovou originální ozdobu sami.

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!