Search
Close this search box.

Dvanáctá divadelní přehlídka O Václava z Václavova startuje

Václavovský kulturní podzim se dostává do své vrcholné části. Za několik dní startuje dvanácté setkávání s divadlem a jeho přáteli O Václava z Václavova 2018. Soutěžní přehlídka ochotnických souborů začíná v kulturním domě ve Václavově ve čtvrtek 15. listopadu a poběží v rychlém sledu až do neděle 25. listopadu. V tomto maratonu čekají mnohé divadelní žánry – drama i komedie, rockový i romantický muzikál, pohybové divadlo, zpracování klasických děl do nového hávu a samozřejmě i výpravné pohádky a dobrodružné příběhy pro malé diváky a mládež.

Letošní program potěší především příznivce komediálních her – k vidění budou hudební situační, satirické komedie, absurdní, romantické, detektivní hororové komedie i tragikomedie. Možnost s chutí se zasmát nabídne třeba inscenace Amazonie souboru Ty-já-tr Praha, Spojovací dveře souboru Klas, muzikál Tři mušketýři v podání spolku Šembera. Na vážnější téma je skvěle zpracovaná inscenace Oskar a škrtička z Lanquedocku studentského souboru Červiven z Krnova nebo psychothriller Grönholmova metoda divadelního spolku Jiří Poděbrady. Region bude zastoupen souborem KIX při DDM Krasohled s příběhem Vánoční sen a domácím Václavem s inscenací Poslední doutník.

Malí návštěvníci jsou zváni na pohádky O skópé Barce (slavná Werichova pohádka v hanáckém nářečí a doplněná písničkami) nebo Pohádku kolem světa souboru Ty-já-tr Praha. Pro větší děti je připraven příběh podle proslulého románu Marka Twaina Dobrodružství Toma Sawyera v podání Divadla Brod.

Boj o divadelní sošku Václava bude jistě zajímavý. V klání podpořené řadou sponzorů a zejména Olomouckým krajem a města Zábřeh, se představí 17 inscenací mnohdy patřících k tomu nejlepšímu, co lze na českých a moravských amatérských divadelních prknech vidět.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient