Dvanáctá divadelní přehlídka O Václava z Václavova startuje

Václavovský kulturní podzim se dostává do své vrcholné části. Za několik dní startuje dvanácté setkávání s divadlem a jeho přáteli O Václava z Václavova 2018. Soutěžní přehlídka ochotnických souborů začíná v kulturním domě ve Václavově ve čtvrtek 15. listopadu a poběží v rychlém sledu až do neděle 25. listopadu. V tomto maratonu čekají mnohé divadelní žánry – drama i komedie, rockový i romantický muzikál, pohybové divadlo, zpracování klasických děl do nového hávu a samozřejmě i výpravné pohádky a dobrodružné příběhy pro malé diváky a mládež.

Letošní program potěší především příznivce komediálních her – k vidění budou hudební situační, satirické komedie, absurdní, romantické, detektivní hororové komedie i tragikomedie. Možnost s chutí se zasmát nabídne třeba inscenace Amazonie souboru Ty-já-tr Praha, Spojovací dveře souboru Klas, muzikál Tři mušketýři v podání spolku Šembera. Na vážnější téma je skvěle zpracovaná inscenace Oskar a škrtička z Lanquedocku studentského souboru Červiven z Krnova nebo psychothriller Grönholmova metoda divadelního spolku Jiří Poděbrady. Region bude zastoupen souborem KIX při DDM Krasohled s příběhem Vánoční sen a domácím Václavem s inscenací Poslední doutník.

Malí návštěvníci jsou zváni na pohádky O skópé Barce (slavná Werichova pohádka v hanáckém nářečí a doplněná písničkami) nebo Pohádku kolem světa souboru Ty-já-tr Praha. Pro větší děti je připraven příběh podle proslulého románu Marka Twaina Dobrodružství Toma Sawyera v podání Divadla Brod.

Boj o divadelní sošku Václava bude jistě zajímavý. V klání podpořené řadou sponzorů a zejména Olomouckým krajem a města Zábřeh, se představí 17 inscenací mnohdy patřících k tomu nejlepšímu, co lze na českých a moravských amatérských divadelních prknech vidět.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak