Dvacetkrát trestaný zloděj si nedal pokoj a kradl dál

Před dvěma týdny se na policii obrátil muž, kterého okradl neznámý zloděj. Využil chvíle, kdy majitel zapojoval za auto zaparkované před mosteckým hobby marketem přívěsný vozík a z nezamčeného vozidla mu odcizil tašku s finanční hotovostí, klíči, modemem, firemními dokumenty a dalšími věcmi, jejichž celkovou hodnotu poškozený vyčíslil na čtyřicet tisíc korun. Zloděj si ale nevšiml kamery na čelním skle, která zaznamenala jeho obličej i auto s cizí registrační značkou, kterým z místa činu odjel. Podezřelého vozidla si o několik dnů později povšimli tepličtí policisté, kteří v něm zadrželi muže, který odpovídal popisu pachatele.

Během vyšetřování se ukázalo, že to není jediná krádež, kterou má mít na svědomí. Je také podezřelý, že začátkem dubna ukradl v lounském supermarketu tašku, ve které měla poškozená peněženku s doklady, penězi a platební kartou, se kterou byly později provedeny dva neoprávněné výběry několika tisíc korun, a o další výběry se pachatel pokusil bez úspěchu.

Začátkem května měl podezřelý s dalším neustanoveným spolupachatelem odcizit v prodejně v centru Teplic peněženku ženě, která zde nakupovala a to přímo z kabelky. Ještě týž den měl v teplickém obchodním centru okrást zákazníka, kterému s dalším spolupachatelem ukradli peněženku s finanční hotovostí a kreditní kartou.

Celkem měl poškozené připravit o majetek za téměř šedesát tisíc korun, v minulosti dvacetkrát odsouzený recidivista byl obviněn z přečinů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Vzhledem k tomu, že na svobodě by v páchání trestné činnosti zřejmě pokračoval, bude na soud čekat ve vazbě, není také vyloučeno, že jeho trestní stíhání bude ještě rozšířeno o další krádeže, kterých se měl dopustit.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak