Search
Close this search box.

Dva žáci 5. B ze Základní školy Záhuní ve Frenštátě zachránili zraněnou ženu

V úterý 22. listopadu 2018 pomohli dva chlapci z 5. B ze Základní školy Záhuní ve Frenštátě pod Radhoštěm zraněné ženě. Samuel Čech a Mike Stefan společně a bez zaváhání správně poskytli pomoc člověku v nouzi. Škola zvažuje nominaci zachránců na Cenu Michala Velíška. Starosta města Miroslav Halatin pozval chlapce v pondělí 3. 12. 2018 v 16 hodin na radnici, aby jim oficiálně za jejich čin poděkoval.

Samuel a Mike si hráli na hřišti u domu s pečovatelskou službou a najednou uviděli na zemi ležet starší paní s berlemi. Neváhali, jeden zavolal mobilní telefonem na linku první pomoci, druhý běžel a přivedl na pomoc dospělého. „Kluci na svůj věk reagovali duchapřítomně, rychle, nebáli se a vše udělali správně. Pomoci druhému, podat ruku, když ji potřebujeme, není v dnešní době bohužel už tak běžnou záležitostí. Byl to od chlapců hrdinský čin, chtělo to kus osobní odvahy,“ uvedla třídní učitelka malých zachránců, Miroslava Zrubková.

Chlapci využili své znalosti, jak se správně zachovat v takové situaci a jak rychle reagovat. Zraněná žena se po několika hodinách vrátila z péče lékařů zpět do svého domova. Třída ocenila své spolužáky ohromným potleskem. Vedení základní školy zvažuje nominaci zachránců na Cenu Michala Velíška. Oba chlapci obdrží také pochvalu ředitele školy.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient