Dva šestnáctiletí mladíci zaměstnali hasiče i policisty

Celý integrovaný záchranný systém v pátek večer zbytečně zaměstnali dva šestnáctiletí mladíci, kteří se za tmy vydali na horu Bořeň u Bíliny. Před sedmou hodinou večer operátoři na tísňové lince přijali oznámení mladistvého, který společně se svým stejně starým kamarádem vylezl na skálu, ze které druhý mladík spadl. Sám oznamovatel se bál pohnout z místa, aby také neuklouzl a nespadl dolů. Na místě už byla i matka oznamovatele, které mladík také volal, a nasměrovala policisty do lokality, kde by se měli ztracení chlapci nacházet.

Policisté po chvíli zahlédli světlo mobilního telefonu, kterým jeden z mladíků signalizoval svou polohu, vzhledem k těžko přístupnému terénu se k němu ale nemohli dostat. K chlapci, který spadl ze svahu, se dostali teprve hasiči a lezci, kteří museli použít speciální vybavení. Mladíka, který utrpěl zranění dolní končetiny a množství pohmožděnin, pak hasiči společně s policisty na nosítkách přenesli k sanitce. Policistům řekl, že šel s kamarádem do skal řešit své osobní problémy, přitom popíjel alkohol, v dechu měl přes 0,7 promile, při návratu dolů pak ve tmě uklouzl a spadl ze svahu.

K druhému prochladlému mladíkovi, který nebyl zraněný, se policisté s hasiči dostali až později, kolem desáté večer mu pomohli sejít k chatě pod kopcem, kde ho předali do péče matky. Celý případ možná bude mít ještě dohru, jednak se bude řešit požívání alkoholu zraněným mladistvým a zároveň možné porušení legislativy, kterého se mohli nezodpovědní mladíci dopustit vstupem do Národní přírodní rezervace mimo značené cesty.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient