Dva provinilce odhalila policie v Klatovech, jeden řidič byl opilý a druhý zdrogovaný

U obce Dešenice policisté kontrolovali v pátek 13. dubna tohoto roku řidiče. Dvaapadesátiletý muž z obce u Nýrska jel s vozidlem značky Citroen a byl zastaven pětatřicet minut po jednadvacáté hodině policisty z obvodního oddělení z Nýrska. Muž se podrobil dechové zkoušce a přístroj naměřil 1,49 a opakovaně 1,47 promile alkoholu. Policisté muže převezli do zdravotnického zařízení v Klatovech, kde bylo provedeno lékařské vyšetření i odběr krve. Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

V sobotu 14. dubna v Sušici na ulici Volšovské byl hlídkou policistů z místního obvodního oddělení kontrolován řdiči vozidla značky Škoda octavia. Čtyřicetiletý muž z obce u Berouna jel s vozidlem po městě padesát minut po osmnácté hodině. Jeho dechová zkouška byla s negativním výsledkem, ale test na návykové látky měl pozitivní na amfetamin a metamfetamin. Muž souhlasil s lékařským vyšetřením i odběrem biologického materiálu a je podezřelý ze spáchání přestupku.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jaká jsou úskalí stavby domu svépomocí?

Pořídit si dnes vlastní bydlení je finančně velmi nákladné, a to i v případech, kdy jste již vlastníky stavební parcely. Vždyť za poslední dva roky vzrostly ceny stavebních materiálů i o více jak 60 % a vzrostla i cena za práci od řemeslníků. Pokud tak nemáte objednaný dům na klíč, můžete zastat spoustu činností svépomocí, přínáší to však řadu úskalí, kterým se věnuje článek níže.

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.