Dva muži zadarmo poskytovali pervitin, hrozí jim až pět let za mřížemi

Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání 29letého a 39letého muže ze Sokolovska, jako obviněné ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Mladší z obviněných se měl protiprávního jednání dopustit v několika dnech v měsíci srpen roku 2017, kdy v bytě na Sokolovsku dal zadarmo ženě pervitin a společně jej užili. V říjnu roku 2017 se stejná situace opakovala. Muž měl přijet ke stejnému bydlišti jako v srpnu a znovu ženě přinést dávku pervitinu. V tomto měsíci byl muž zastaven ve vozidle Škoda Octavia a policejní hlídkou z Kraslic kontrolován. Policisté během kontroly u muže ve vozidle zajistili několik igelitových přepravek s obsahem bílé krystalické látky. Zajištěná krystalická látka byla odeslána na expertýzu, kdy dle odborného vyjádření byla zjištěna v krystalické látce přítomnost metamfetaminu.

Starší z obviněných se měl takového jednání dopustit tím, že na konci října roku 2017 v Kraslicích dal ženě zadarmo pervitin. Stejného jednání se měl dopustit hned další den, kdy opět stejné ženě předal další dávku pervitinu zdarma.

V případě prokázání viny hrozí oběma mužům trest odnětí svobody až na pět let.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak