Dva muži skončili ve vodě. Zachránit se podařilo jen jednoho

(Aktualizováno před )

Kromě muže, kterého ráno přejel u Libně vlak, vyšetřovali pražští policisté další případ zemřelého člověka. Na hladině rybníku Homolka v Milíčovském lese u sídliště Jižní Město plavalo mužské tělo.
Kolemjdoucí při pohledu na utonulého okamžitě zavolal městskou policii. Poté se dostavili i kriminalisté ze státní policie a nakonec i koroner. „Přijali jsme oznámení o nálezu nehybného těla na hladině,” sdělila ve čtyři hodiny odpoledne mluvčí policie Andrea Zoulová.
Podle reportéra Novinek měl být na břehu invalidní vozík.
Vyšetřovatelé zatím neoznámili bližší informace k případu.

To jiný muž, který skončil ve vodě, měl větší štěstí. Za to, že přežil, může poděkovat dvěma zachráncům.
Třiapadesátiletý muž nezvládl řízení u Rychvaldského rybníku na Karvinsku a skončil ve vodě. A to tak nešťastně, že se auto převrátilo na střechu. Naštěstí v tu chvíli jel kolem policista Petr Schovajsa, který když záhledl vozidlo v rybníce, zastavil u blízké benzínové pumpy a řekl obsluze, ať zavolá záchranné složky. Poté vyzval muže, který zrovna platil pohonné hmoty, aby mu šel pomoci. „Zachránci zjistili, že se v autě nachází bezvládné tělo muže, a tak jej společnými silami vyprostili,“ uvedl policejní mluvčí Miroslav Kolátek.
V tu chvíli už byli na místě záchranáři. Policisté poté zjistili, že muž má v sobě tři promile alkoholu. Za tento přečin mu hrozí až tříleté vězení.
Naopak zachránci by si zasloužili ocenění.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz