Dva muži si doma zřídili pěstírnu konopí, nyní spadla klec

(Aktualizováno před )

Podařený úlovek zajistili v uplynulých týdnech uherskohradišťští kriminalisté. V rodinném domě na Uherskohradišťsku odhalili profesionální pěstírnu konopí i s bohatou sklizní.

Kriminalisté na případu pracovali několik týdnů. Vyslýchali svědky, ale také podezřelé osoby, které by mohly mít s nelegálním zahradnictvím spojitost. Ve finále obvinili dva muže z nedovoleného pěstování rostlin obsahujících omamnou nebo psychotropní látku.

Za hranici zákona se nejprve vydal dvaatřicetiletý muž. Pro své “podnikání“ si v minulém roce pronajal rodinný dům na Uherskohradišťsku. Dvě místnosti uzpůsobil k pěstování a sušení konopí. Sestavil indoor pěstírnu, k čemuž použil poměrně nákladné a sofistikované vybavení. Výsledný produkt poté zpracovával pro svou potřebu, ale také ji distribuoval dalším osobám. Letos si jako partnera v podnikání vybral čtyřiadvacetiletého muže, se kterým pěstírnu ještě vylepšili.

Při domovní prohlídce kriminalisté zajistili celou pěstírnu s několika květináči a rostlinami, sušené konopí, ale také potřebný materiál k zahradničení např. hnojiva, substráty, elektrické předřadníky, časovače, elektrické výbojky se stínidly, vlhkoměry, ventilační potrubí, vzduchotechniku a další. Kromě toho muži pěstovali i další rostliny na zahradě rodinného domu, které byly určeny ke stejnému účelu.

Muži již dříve provedli několik sklizní. Kriminalisté u nich zajistili více než kilogram sušené hmoty, dále několik desítek rostlin ve fázi sušení a několik desítek rostlin v různých fázích růstu.

Starší z obviněných byl v minulosti již opakovaně soudně trestán pro majetkovou trestnou činnost.
Oběma nyní hrozí až desetileté vězení. Muži jsou stíháni na svobodě.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz