Dva mladíci okradli seniorku přímo u ní doma, za tři hodiny už skončili na policii

(Aktualizováno před )

Jedenadvacetiletý muž se svým třiadvacetiletým kamarádem přijel 10. července 2018 odpoledne do Mělníka. Jako obchodní zástupce firmy, pro kterou pracoval, přišel i s druhým mužem do domu sedmdesátileté ženy. Nabízeli jí služby s poskytováním plynu a elektřiny. Při tom již byli mezi sebou domluveni, že v domě budou krást.

Jeden z nich pod záminkou opisu stavu elektroměru odlákal pozornost seniorky a druhý z podezřelých v nestřeženém okamžiku prohledal obývací pokoj, ve kterém z jedné ze skříněk odcizil finanční hotovost ve výši 23 000,- Kč.

Na sepsání nové smlouvy na poskytnutí plynu a elektřiny se se seniorkou nedohodli a z místa zhruba po půl hodině odjeli. Odcizenou finanční hotovost si ihned rozdělili.

Žena když zjistila, že přišla o své peníze, okamžitě zavolala na policii. Policisté Obvodního oddělení Mělník zjistili všechny dostupné informace, včetně popisu obou mužů a auta, kterým přijeli. Okamžitě se dali do pátrání. Po 17. hodině hledaný vůz zastavili v obci Velký Borek a podezřelé převezli na policejní služebnu k provedení procesních úkonů. Oba se ke svému činu přiznali. Peníze měli u sebe, stihli utratit pouze 100 korun.

Ve zkráceném přípravném řízení jim policisté sdělili podezření z přečinu krádež ve spolupachatelství. Za tento přečin hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

Senioři patří k jedné z nejvíce ohrožených skupin osob zejména v souvislosti s majetkovou trestnou činností. Starší lidé, lidé se zdravotním handicapem, lidé důvěřiví, lidé žijící osamoceně a slabé ženy se často stávají obětí podvodníků a zlodějů, kteří se pod různými záminkami dostávají do jejich blízkosti a velmi často přímo do jejich obydlí.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz