Dva lidé přišli při střetu s vlakem o život

(Aktualizováno před )

Tragické a smutné chvíle zažívají v těchto hodinách blízcí mladé ženy a 47letého muže, kteří zatím z neznámých důvodech vkročili pod kola vlaků.

K prvnímu případu došlo na Frýdecko-Místecku na trati mezi Frýdlantem nad Ostravicí a Pržnem. „Muž z dosud nezjištěných příčin vstoupil do prostoru kolejiště. Došlo ke střetu s projíždějícím osobním vlakem, jehož řidič již srážce nemohl zabránit,“ uvedla policejní mluvčí Soňa Štětínská.
Sedmačtyřicetiletý muž při střetu utrpěl mnohočetná poranění neslučitelná se životem. Podle policistů šlo o nešťastnou událost a nikdo cizí se na ní nepodílel. „Ke zranění cestujících ve vlaku nedošlo, dechová zkouška u strojvedoucího byla negativní,“ doplnila Štětínská.

Druhý tragický střet člověka s vlakem nastal v železničním tunelu v Ejpovicích na Plzeňsku. Policisté zjišťují, jak se mladá žena dostala do jednoho z tubusů, za což zaplatila životem. „Lékař už jen konstatoval smrt. Na místo byl přivolán koroner,“ uvedla mluvčí záchranky Veronika Albrechtová.
Ejpovické tunely byly otevřeny v minulém měsíci a mají zabezpečovací zařízení, které měly hlásit, kdyby se někdo dostal dovnitř a v tu chvíli by dispečeři vlak zastavili. Avšak laserová čidla s podivem nezaznamenala pohyb ženy v jednom z tubusů.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz