Search
Close this search box.

Důvěřivá žena se stala obětí podvodu od cizince, kterého v životě neviděla

Policie České republiky se neustále potýká s podvody na internetu. Výjimkou není ani Hodonínsko. Tento týden přijali policisté oznámení od 55leté ženy, která pojala podezření, že se stala obětí podvodu.

Celý příběh se začal odvíjet nenásilně. Ke konci června letošního roku ji na sociální síti Facebook požádal o přátelství neznámý muž. Podle jména se mělo jednat o cizince. Žena žádost přijala a následně si s mužem začala dopisovat prostřednictvím komunikační aplikace. Cizinec si u nové přítelkyně získal velkou důvěru, a zanedlouho ji požádal o laskavost. Mělo se jednat pouze o doručení zásilky. Ujistil ji, že veškeré poplatky s tímto spojené budou uhrazeny. Žena souhlasila a sdělila své nové známosti veškeré korespondenční údaje.

Ovšem za pár dnů se nestačila divit. Přišlo jí upozornění, aby uhradila za zásilku poplatek v hodnotě přes 820 EUR. A žena tento poplatek zaplatila! Po uhrazení částky se však dočkala další výzvy. Tentokrát měla dorovnat údajné bezpečnostní pojištění. Částka byla zarážející – jednalo se totiž o více než 10 tisíc EUR. Ovšem ještě více zarážející bylo, že žena na neznámý účet do ciziny zaslala část financí. Celkem zaplatila téměř 200 tisíc korun.

Na další požadované poplatky naštěstí přestala reagovat. Uvědomila si, že se nejspíš stala obětí podvodu a celou událost nahlásila policii.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient