Důvěřivá žena se stala obětí podvodu od cizince, kterého v životě neviděla

Policie České republiky se neustále potýká s podvody na internetu. Výjimkou není ani Hodonínsko. Tento týden přijali policisté oznámení od 55leté ženy, která pojala podezření, že se stala obětí podvodu.

Celý příběh se začal odvíjet nenásilně. Ke konci června letošního roku ji na sociální síti Facebook požádal o přátelství neznámý muž. Podle jména se mělo jednat o cizince. Žena žádost přijala a následně si s mužem začala dopisovat prostřednictvím komunikační aplikace. Cizinec si u nové přítelkyně získal velkou důvěru, a zanedlouho ji požádal o laskavost. Mělo se jednat pouze o doručení zásilky. Ujistil ji, že veškeré poplatky s tímto spojené budou uhrazeny. Žena souhlasila a sdělila své nové známosti veškeré korespondenční údaje.

Ovšem za pár dnů se nestačila divit. Přišlo jí upozornění, aby uhradila za zásilku poplatek v hodnotě přes 820 EUR. A žena tento poplatek zaplatila! Po uhrazení částky se však dočkala další výzvy. Tentokrát měla dorovnat údajné bezpečnostní pojištění. Částka byla zarážející – jednalo se totiž o více než 10 tisíc EUR. Ovšem ještě více zarážející bylo, že žena na neznámý účet do ciziny zaslala část financí. Celkem zaplatila téměř 200 tisíc korun.

Na další požadované poplatky naštěstí přestala reagovat. Uvědomila si, že se nejspíš stala obětí podvodu a celou událost nahlásila policii.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak si vyrobit piňatu a odkud se k nám zvyk rozbíjet tyto krásné ozdoby na oslavách vlastně dostal?

Piñata je tradiční předmět používaný při oslavách a slavnostech, zejména v latinskoamerické kultuře. Jedná se o nádobu ve tvaru zvířete, postavy nebo nejrůznějšího tavru, která je vyrobena z papíru nebo jiných materiálů a je naplněna sladkostmi, drobnými dárky či konfetami. Piñata je zavěšena na provazu nebo lanku a účastníci slavnosti se střídají ve snaze rozbít ji, aby se dostali k jejímu obsahu. K dostání je i v Česku ve specializovaných eshopech, kde seženete všechno možné na oslavy a party, my si ale za chvilku ukážeme, jak si s trochou šikovnosti můžete vyrobit takovou originální ozdobu sami.

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!