Search
Close this search box.

Duo ze 4. základní školy v Jindřichově Hradci zvítězilo v soutěži kuchařek

Na Gastrofestu, který se konal od 22. do 24. listopadu na českobudějovickém výstavišti, se uskutečnila soutěž pro kuchařky ze školních jídelen ze základních a mateřských škol z Jindřichova Hradce. Zvítězily kuchařky ze 4. základní školy.

Soutěžní přehlídky školního stravování se zúčastnily kuchařky z pěti základních a jedné mateřské školy. Týmy byly dvoučlenné, téma libovolné. Jejich úkolem bylo připravit pokrm vhodný svou skladbou pro školní stravování.

Nejlepší pokrm připravil tandem Irena Buštová a Zdeňka Dědičová ze 4. základní školy. Slavnostní vyhlášení proběhlo ve čtvrtek 6. prosince v refektáři Muzea fotografie a moderních obrazových médií. Akci moderoval Daniel Kopál. Ceny předávali starosta města Stanislav Mrvka společně s Petrem Karasem z firmy UNOX, která do soutěže věnovala hlavní cenu. Tou je zájezd do firmy UNOX v Itálii. Překvapení si pro výherkyně připravil také tajemník městského úřadu Karel Přibyl, který jim předal vlastnoručně vyrobený dort.

Kromě kuchařek předvedli svůj zájem o gastronomii i žáci základních škol. Ti připravovali pokrmy po celou dobu konání gastronomického veletrhu a nabízeli návštěvníkům ochutnávky připravených jídel. Poděkování se také dostalo ředitelům a učitelům škol, kteří se Gastrofestu s dětmi zúčastnili.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient