Dům sociální péče v Kralovicích čeká rekonstrukce

Celkovou rekonstrukcí spojenou s přístavbou projde v letech 2018-2023 Dům sociální péče Kralovice. Radní schválili projekt rekonstrukce a přístavby, jehož předpokládané náklady činí 254 milionů korun.

Hlavním důvodem pro realizaci rekonstrukce a přístavby je zvýšení kapacity a s tím současně snížení počtu klientů na pokojích (zařízení v současné době disponuje kromě jednolůžkových a dvoulůžkových pokojů i pokoji tří- a čtyřlůžkovými a dokonce jedním pokojem pětilůžkovým, což není běžný standard poskytování pobytových sociálních služeb). Záměrem rekonstrukce a přístavby je vytvořit ucelenou podobu domova, který bude vyhovovat požadavkům klientů i legislativně stanoveným standardům kvality pobytových sociálních služeb, bude moci uspokojit větší množství žádostí o poskytování konkrétní sociální služby a zlepší i pracovní podmínky pro všechny zaměstnance.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak