Dům s pečovatelskou službou na Písečné prošel rekonstrukcí

Město Blansko provedlo práce na Domu s pečovatelskou službou Pod Javory 32, jejichž výsledkem bude do budoucna další úspora energií. Kromě zateplení fasády budovy zde došlo i na obnovu prosklené konstrukce a na výměnu oken a všech vstupních dveří.

„Po nedávných úpravách, modernizaci a zvýšení kapacity jídelny a společných prostor je to opět další krok ke zvýšení komfortu bydlení blanenských seniorů,“ uvádí na svém facebookovém profilu starosta města Ivo Polák.

Ten společně s místostarostou Jiřím Crhou včera přestřihl pásku před vstupem do budovy a poděkoval všem zainteresovaným subjektům za dobře a rychle odvedenou práci.

Revitalizace objektu se týkala především zateplení fasády a části stropní konstrukce v prvním a osmém nadzemním podlaží. Přibyly nové hliníkové sestavy, úprav se dočkala také prosklená konstrukce nad rampou při východní fasádě domu. Výměnou prošly také vstupní dveře a okna.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak