Dukle se podařilo přehrát Teplice, doma zůstaly všechny tři body

Při chladném pátečním večeru se na Julisce odehrálo 16. kolo FORTUNA:LIGY. Favorizované Teplice dokázala Dukla v prvním poločase skvěle zaskočit svou aktivního hrou a 3 body zůstaly na Julisce.

Díky faulu na Douděru ve středu hřiště přišla s první velkou šancí Dukla. Miloševič nakopl míč před bránu pro Ostojiče, jehož hlavička jen těsně minula pravou tyč. Jen o minutu později přišla šance i na druhé straně. Krob se volně posunul po levém křídle, přesnou přihrávkou vyslal Trubače, který se mohl zlobit na tyčku. A v 17. minutě už se dukelští radovali z gólu. Přímý volný kop naznačil Jakub Podaný, ale střílel až Uroš Djuranovič. Brankář Diviš se míče dotkl, vyrazit jej mimo bránu ale nedokázal a bylo to 1:0. Dukla mohla přidat druhý gól, když ve 25. minutě rozehrála rychlý brejk. Následná přihrávka z pravé strany už ale před bránou nikoho nenašla. Domácí měli ze hry mnohem víc, další útok předvedli ve 31. minutě. Dostali se do pokutového pásma, Podaný ale následně nepochopil úmysl Bezdičky a na jemu mířený míč nedosáhl. Další rychlý přechod domácích ve 36. minutě předvedl Bezdička, následnou střelu ale nedokázal nasměrovat do brány, skončila pouze v zámezí. Ve 39. minutě se pokusil předvést opět Djuranovič, který ale ze strachu z napadení od teplických obráncům zbrkle zakončil pouze na Diviše. Ještě před koncem prvního poločasu se pokusil srovnat Kučera, který dorazil hlavičkou míč za Radu, rozhodčí ale rozhodl o postavení v ofsajdu. První poločas tedy skončil vítězstvím Dukly 1:0.

V 50. minutě se na hřišti odehrála menší potyčka, kvůli které se tepličtí ocitli v oslabení – červenou kartu obdržel po druhé žluté Martin Jindráček. Výpadku Teplic využili domácí, Daniel Tetour v 55. minutě vystřeleným míčem trefil pouze Diviše. O pár minut později se odehrálo velké drama před Radou, Jindráček ale dokázal zakončit pouze do náručí našeho brankáře. Další červenou kartu ukázal v 69. minutě rozhodčí Jeřábkovi, který poslal svůj tým do devíti. Na rozdíl od začátku utkání byla Dukla v této části méně aktivní a spíše vracela balóny zpět k brankáři Radovi. V 80. minutě Alexandr Král hlavičkoval před bránou neúspěšně. V 84. minutě poslal Schranz z centru míč na hlavu Tetourovi, který vystřelil krásně k břevnu, tam už ale čekal připravený Jakub Diviš. Utkání skončilo 1:0. První poločas Dukla rozehrála skvěle, v početní převaze už spíše hlídala vedení. Výsledkem jsou velice cenné tři body, které Dukle zajistily posun z posledního místa tabulky.

Roman Skuhravý: „Dneska jsme viděli nervózní utkání, kdy hlavním cílem pro nás bylo získat 3 body. Toho, že se to povedlo, si vážím. Hra, kterou jsme se prezentovali především proti oslabenému soupeři nebyla ideální, ale začátek zápasu jsme zodpovědně bránili, pustili jsme soupeře po chybě na naší pravé straně do centrovaného míče, kdy trefili tyčku, od té chvíle jsme za hry 11 na 11 byli nebezpečnější. Paradoxně situace na začátku druhého poločasu nám sebrala klid, to se projevilo na řešení brejkových situací, kterých jsme měli ve druhém poločase přehršel, na druhou stranu: 16. v tabulce, 11 bodů, vedete 1:0 a víte, že nutně potřebujete vyhrát – nejsme v takovém rozpoložení, abychom to sebevědomě uhráli. Dnes to nebylo moc líbivé utkání, ale vážím si toho, že máme tři body.“

FK Dukla Praha – FK Teplice 1:0

Branky: 17. Djuranovič. ŽK: 50. Miloševič (DUK) – 32. Jindráček (TEP), 33. Soungole (TEP), 37. Kučera (TEP), 50. Jeřábek (TEP), 59. Hora (TEP), 77. Hyčka (TEP). ČK: 50. Jindráček (TEP), 69. Jeřábek (TEP). Rozhodčí: Ginzel – Fišer, Černý. Diváci: 728.
FK Dukla Praha: Rada – Souček, Ostojič, Raspopovič, Douděra – Miloševič, Tetour, Bilovský (80. D. Breda) – Podaný, Djuranovič (86. Brandner), Bezdička (71. Schranz).
FK Teplice: Diviš – Vondrášek, Jeřábek, Král, Krob (C) – Soungole (46. Žitný), Kučera – Hora, Trubač (55. Hyčka), Luts (46. Vaněček) – Jindráček.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web spravuje Webklient