Dukle se nepovedly nájezdy, souboj s Porubou přinesl jen bod

V rámci 11. kola zajížděla Dukla na led soupeře, čekala jí Poruba. Oba celky měly v tabulce stejný počet bodů. Na první gól čekali diváci skoro až do poloviny duelu, kdy se prosadili domácí, kteří záhy přidali v oslabení druhou branku. Svěřenci Petra Vlka zabrali ve třetí dvacetiminutovce, kdy kouzlo Dolejše odčaroval v 50. minutě Vlastimil Dostálek, následně se Jihlavě podařilo srovnat krok. A jelikož hráčům nestačilo na rozhodnutí ani pětiminutové prodloužení, přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich byli štastnější domácí, kteří proměnili dva nájezdy, hosté jen jeden. Poruba porazila Duklu 3:2 po samostatných nájezdech.

Zápas s Jihlavou začal šancí Jakuba Illéše, který ve třetí minutě tečoval střelu Jana Hudečka, gólman Jihlavy se ale nachytat nenechal. Zanedlouho se do dobré pozice dostal Tomáš Jáchym, mezi kruhy ale volil místo střelby zadovku na spoluhráče, která ale nikoho nenašla, a tak si mohl Niklas Lundström oddychnout. Porubští hráli následně dvakrát v krátkém sledu po sobě početní převahu, kde si nejlépe počínala lajna kolem Radima Tomana, na první gól si ale fanoušci museli počkat až do prostřední části utkání.

Domácí celek se ujal vedení ve 29. minutě, kdy zužitkoval svou přesilovku. Daniel Dolejš vyslal do šance Jiřího Zdeňka, který se natlačil před branku a poté propasíroval kotouč k levé tyči – 1:0. Vyrovnáno mohlo být už za dvě minuty, střelu Lukáše Anděla přes obránce ale Daniel Dolejš vyrazil pravým betonem. V tu chvíli se nepsané pravidlo nedáš – dostaneš naplnilo do puntíku. Jan Hudeček zachytil nahrávku přes půl kluziště od Michala Vymazala a v těžké pozici mezi kruhy dokázal propálit jihlavského brankáře pod lapačku – 2:0. O pár desítek vteřin později mohl před brankou zakončovat do prázdné Josef Skořepa, kotouč mu ale přeskočil v tutovce hůl. Ve 38. minutě se pak zcela sám před Dolejšovou brankou zjevil Adam Zeman, ovšem neuspěl stejně jako Jan Pohl, který pálil od modré do vzdálenější tyče.

Jak se povedla domácím druhá třetina, tak se povedla ta poslední hostům z Jihlavy. Zatímco Jozef Baláž v tutovce před brankou ve 49. minutě trefil pouze Niklase Lundströma, na druhé straně se už slavilo. Porubští nepokryli v přesilovce dotírajícího Vlastimila Dostálka, který z dorážky před porubským brankářem dotlačil Duklu ke kontaktní brance – 2:1. A za pět minut bylo srovnáno, když se opět z dorážky v předbrankovém prostoru prosadil Tomáš Havránek – 2:2. Utkání dospělo do prodloužení, v němž sice nebylo o několik slibných akcí na každé straně nouze, gólmani ale dominovali, a tak musely přijít na řadu nájezdy. V nich poslal hosty do vedení Tomáš Čachotský bekhendovým blafákem, pak ale srovnal dělovkou Petr Kanko, na kterého ve třetí sérii navázal ranou mezi betony Michal Vymazal – 3:2.

HC RT TORAX PORUBA – HC DUKLA JIHLAVA 3:2

Branky a nahrávky: 29. Zdeněk (Dolejš), 32. Hudeček (Vymazal, Slavík), rozhodující nájezd Vymazal – 50. Dostálek (Pohl, Kajínek), 55. Havránek (Harkabus). Rozhodčí: Čech, Ondráček – Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 6:4, navíc Dostálek (JIH) 10 min. OT. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 470. Střely na branku: 28:49. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
HC RT TORAX PORUBA: Dolejš – Adam, Ovčačík (A), Urbanec, Matějíček, Dundáček, Slavík – Káňa (A), Hudeček, Illéš – Vymazal, Zdeněk (C), Fojtík – Toman, Baláž, Ollender – Kanko, Jáchym, Tomi.
HC DUKLA JIHLAVA: Lundström – Pohl, Kajínek (A), Půža, Suchánek, Štebih, Štindl – Dostálek, Čachotský (C), Čermák – Anděl, Skořepa (A), Pekr – Harkabus, Zeman, Havránek – Osmík, Hrníčko.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.