Dukla podruhé na ZUBR Cupu prohrála

Po porážce 2:6 sehrála Jihlava druhé utkání v rámci ZUBR Cupu, a to s domácím Přerovem. Největší šanci první třetiny nevyužil Václav Půža, jenž jel sám na branku, ale domácího gólmana nepřekonal. Góly začaly padat až ve druhém dějství, kdy Přerov během šesti minut dvakrát překonal Niklase Lundströma. Na začátku třetí části šel na chvíli chytat Jan Brož a i ten inkasoval z hole domácích hokejistů. Jihlava žádnou ze svých šancí během celého zápasu nevyužila a prohrála tak 0:3. I na nájezdy byli úspěšnější Zubři, kteří vyhráli 2:1, když se za Duklu jako jediný trefil Matěj Pekr.

Začalo se hodně svižně z obou stran, což vydrželo oběma celkům až do konce třetiny. Hra měla velký spád, nekouskovala se a často se hrálo i několik minut bez přerušení. Soupeři se od startu spíše oťukávali, nenabídlo se tak mnoho práce pro oba brankáře. Až v půli třetiny trefil domácí Pohl na modré bránícího Půžu, ten obraně prchl a ujel na Klimeše sám. Jeho bekhend však skončil jen na horní tyči. Jako obratem pak hrozili Zubři. Po Sikorovi dorážel z druhé vlny Novotný, ale Lundström Horáky podržel.

Na startu druhé periody se Jihlava provinila hrou v šesti, několik střeleckých pokusů však vždy našlo svůj konec na Lundströmovi. Brzy na to zahrozil Sýkora, ale neúspěšně. U první gólové situace večera stál až na začátku 26. minuty. V protiútoku se najednou octl s Tomášem Doležalem, který stál na konci jejich úspěšné souhry a prosadil se i s trochou štěstí. Zanedlouho ohrozili Klimeše Jihlavští, konkrétně Čermák. Obratem pak Zubři postrašili Jihlavu z hole Maliny a poté i následnými dorážkami. Další gól však přišel až po půli hrací doby ve 32. minutě a opět po dobré kombinaci domácích. Hejcman nejprve našel Zbořila, který klidně mohl z dobré pozice střílet, projevil však přehled o situaci a vyšperkoval ji přihrávkou na u pravé tyče úplně volného Jiřího Goiše – 2:0. Jihlavské snažení po dvou gólech opadlo a dokonce se ještě podruhé nechala vyloučit za příliš mnoho hráčů.

Ani třetí třetinu nezačali Jihlavští lépe. Ve 43. minutě měl velkou šanci Černý, ve velké rychlosti se mu ale nepodařilo správně trefit nahozený kotouč. Brankář Lundström zůstal po této akci chvíli otřesený a dokonce zamířil do kabin s krvavým zraněním na krku. Do brány se tak postavil Brož. Ten však už po půl minutě inkasoval a prosadil se právě Robert Černý, který neskóroval chvíli předtím. Dostal se do přečíslení s Rachůnkem, od něhož obdržel kotouč na pravém kruhu a výstavní šibenicí zvýšil na 3:0.

To byl i přes množství velkých šancí, které si Zubři v dalším průběhu vypracovali, poslední gólový zápis večera. Brankou nejprve neskončilo přečíslení dua Sikora – Pšurný, z trestné se vracející Pala neuspěl v nájezdu, Goišova nebezpečná dělovka letěla mimo, stejně jako Sikorova o půl minuty později. Za Jihlavu mohl skórovat ve třetí třetině pouze Skořepa, ale ten svého úniku nevyužil. Přerov si vítězství 3:0 s klidem pohlídal a opanoval i následné samostatné nájezdy, které v poměru 2:1 v sedmé sérii stáhl na stranu domácích Jakub Navrátil.

HC ZUBR PŘEROV – HC DUKLA JIHLAVA 3:0

Branky a nahrávky: 6. Doležal (Sýkora), 32. Goiš (Zbořil, Hejcman), 44. Černý (Rachůnek, Doležal). Rozhodčí: Kašík, Mikula – Lukš, Novotný. Vyloučení: 5:5. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 624. Střely na branku: 19:31. Průběh utkání: 3:0.
HC ZUBR PŘEROV: Klimeš – Malina, Černý, Novotný, Zbořil, Pala, Pohl, Šefl – Rachůnek, Sýkora, Doležal – Šimeček, Pšurný, Sikora – Navrátil, Hejcman, Goiš – Moučka.
HC DUKLA JIHLAVA: Lundström (43. – 52. Brož) – Štindl, Vála, Suchánek, Pospíchal, Mareš, Kajínek – Harkabus, Zeman, Čachotský – Anděl, Skořepa, Pekr – Půža, Osmík, Čermák.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.