Dukla neměla šanci, Slávisté se vrací na první místo

Jen jeden den vydrželi plzeňští fotbalisté na vedoucí příčce první fotbalové ligy. Po dnešní dohrávce se na 1. místo zase vrací Slavia, která dnes v malém pražském derby porazla Duklu.

Slavia – Dukla 4:1

Domácí nastoupili do utkání s několika změnami v sestavě. Místo Bořila nastoupil na levé straně obrany Zelený. Stopera Ngadeua nahradil jiný africký hráč Deli a Olayinka zastoupil Zmrhala.
A právě Olayinka se trenérovi Trpišovskému odvděčil přesnou přihrávkou na Coufala, který ve 14. minutě střelou z voleje otevřel skóre zápasu. Uběhlo jen sedm minut a domácí už vedli 2:0 díky Stochovi, který se trefil přesně do šibenice.
Dukla se na nějaké zkorigování výsledku pořádně nezmohla. A tak to byla opět Slavia, kdo měnil zápasové statistiky. Tentokrát už se Olayinka trefil sám, když zamířil tvrdou střelou pod břevno.
Dukle se sice z penalty povedlo snížit, ale na víc už se nezmohla. To domácí ještě zvýšili na 4:1, úspěšným střelcem byl opět Stoch.

V příštím kole čeká Slávisty slavné derby se Spartou.

Jindřich Trpišovský (trenér Slavie): „Jsme spokojení se vstupem do zápasu, s výsledkem, v některých pasážích jsme hráli skvělý fotbal, ale zase byly pasáže, které jsme mohli odehrát lépe. Nebyli jsme tak hladoví směrem do vápna, chtěli jsme až moc kontrolovat hru zejména ve druhé půli. Ale celkově jsme si vítězství zasloužili.
Roman Skuhravý (trenér Dukly): „Zaslouženě jsme prohráli, za 90 minut jsme nenašli zbraň, jak to Slavii ztížit. Velkým množstvím ztrát jsme jim nedokázali konkurovat. Někteří hráči se mi ukázali ve světle, ve kterém jsem je v minulých zápasech neviděl. Ale úroveň obou kádrů je hodně odlišná.

Branky: 21. a 85. Stoch, 14. Coufal, 49. Olayinka – 66. Schranz z pen. Rozhodčí: Zelinka – Pelikán, Horák. ŽK: Ostojič, Douděra (oba Dukla). Diváci: 11 108.

Slavia: Kolář – Coufal, Kúdela, Deli, Zelený – T. Souček – Stoch, Baluta (86. Frydrych), Hušbauer (69. Sýkora), Olayinka – Matoušek (63. Škoda). Trenér: Trpišovský.
Dukla: Rada – Miloševič, Ostojič, Ďurica, D. Souček – Bilovský, Bezpalec, Doumbia (63. Douděra), Tetour, Podaný (46. Bezdička) – Schranz (76. Djuranovič). Trenér: Skuhravý.