Dukla je nadále bez bodu, dobře se nedýchá ani Teplicím

Baník Ostrava – Dukla Praha 2:0 (2:0)
Hosté od začátku sezony ještě nezískali ani bod. A začátek zápasu s Ostravou dokazoval, proč tomu tak je. Domácí je přehrávali, jakoby ani nehráli proti prvoligovému týmu. První šanci měla Ostrava už v 5. minutě, střelu Ondřeje Šašínka ale stačila hostující obrana odvrátit na roh. Čtyři minuty na to Fillo prudkou hlavičkou jen těsně minul Radovu bránu. Do třetice už se Baník dočkal. Ve 12. minutě přihrál Holzer O. Šašinkovi, který s přehledem napálil míč pod břevno – 1:0.
To Duklu probralo a začala postupně vyrovnávat hru a i se dostávat do šancí. Hanousek skvěle vypálil, ale brankář Laštůvka ještě parádněji zasáhl. Za pár minut se Brandner uvolnil v pokutovém území, ale jeho střela nebyla přesná.
Domácí zvýšili dvě minuty před odchodem do kabiny. Autorem byl Diop – 2:0
Stejný hráč byl při chuti i na začátku druhé půle. Tentokrát však přesný nebyl.
Do konce zápasu už diváci žádné zajímavé příležitosti neviděli, ale to je nemuselo nijak trápit. Pro ně bylo hlavní, že jejich miláčkové vyhráli a nadále si udržují skvělou formu.

Branky: 12. O. Šašinka (Holzer), 43. Diop
Karty: 56. Pazdera (OVA) – 65. Preisler (DUK)

FC Baník Ostrava: Laštůvka – Pazdera, Šindelář, Stronati, Fleišman – Fillo, Jánoš, R. Hrubý, Holzer (79. Granečný) – O. Šašinka (63. Jirásek), Diop (88. J. Šašinka).
FK Dukla Praha: F. Rada – Milošević, Bezpalec, Chlumecký, Preisler – Douděra (81. Holík), Daniel Tetour, Marek Hanousek, Bilovský, Brandner (81. Bezdička) – Schranz.

Teplice – Slavia 0:3 (0:2)
Sešívaní dvakrát za sebou prohráli (v evropském poháru a v lize) a tak potřebovali konečně zabrat. A povedlo se jim k tomu zadělat už na začátku zápasu. První šanci jejich útočník Tecl ještě neproměnil (balon poslal hlavou mimo), ale za chvíli už byl přesnější, když využil Bořilova centru k vedení svého týmu – 0:1.
Ten samý hráč mohl přidat další gól. Obešel Jeřábka, poté i brankáře Grigara, ale pak přece jenom jeho střelu dokázal Jeřábek z brankové čáry vykopnout.
Další gól padl ve 34. minutě a znovu do sítě domácích. Hušbauer zahrával rohový kop a Kúdela po výskoku přesně hlavičkou mířil do sítě – 0:2.
Za dvě minuty se napřáhl Stoch a Grigar měl co dělat, aby míč vytěsnil mimo své tyče. A za několik vteřin musel Grigar opět ukázat něco ze svých schopností při Coufalově střele.
To ale není vše. Slavia teplickou obranu úplně rozebrala, ale Tecl a následně Sýkora neměli při zakončení štěstí.
Třetí gól padl v 59. minutě a jak jinak než do sítě domácích, kteří dnes jednoznačně na Slavii nestačili. Po akci Bořila a Coufala se trefil Sýkora – 0:3.

Branky: 14. Tecl (Bořil), 34. Kúdela (Hušbauer), 59. Sýkora (Coufal)
Karty: 75. Shejbal (TEP) – 51. Tecl (SLA)

FK Teplice: Grigar – Vondrášek, Jeřábek, Hošek, Krob – Ljevaković (59. Hora), Kučera – Hyčka (46. Moulis), Žitný, Luts (73. Shejbal) – Červenka.
SK Slavia Praha: O. Kolář – Coufal, Kúdela, Ngadeu, Bořil – Souček – Stoch, Hušbauer, Sýkora (90+1. Zelený), Baluta (84. Valenta) – Tecl (75. Milan Škoda).