Dukla je bez trenéra. Klub odvolal Jaroslava Hynka

Loňská sezona se fotbalové Dukle příliš nepovedla, skončila na jedenáctém místě, jen dva body od sestupových příček. Na mimořádném zasedání pražského klubu došlo k rozhodnutí odvolat dosavadního trenéra Jaroslava Hynka.

Spolu s Hynkem byli odvoláni i jeho asistent Pavel Drsek, trenér brankářů Tomáš Obermajer a kondiční kouč Lukáš Stránský.

Hynek nastoupil do Dukly v polovině září 2016, nahradil Jaroslava Šilhavého, který odešel do Slavie. Novému trenérovi se první sezona povedla, Dukla skončila sedmá. V minulé sezoně se Dukla už od začátku pohybovala u sestupových příček a do konce ročníku se o své setrvání v první lize musela strachovat.

Spekuluje se, že by se mohl na Julisku, kde Dukla hraje, vrátit Luboš Kozel, který tu předtím trénoval několik let. Kozel dokázal Duklu po postupu do první ligy stabilizovat, hrál s ní i pěkný fotbal, který vždy stačil na klidné umístění v polovině tabulky. V současné chvíli je ale Kozel na pozici trenéra reprezentační devatenáctky.

Poslední dobou naopak utichly „námluvy“ současného majitele Petra Paukerta s případným novým vlastníkem, kterým měl být jistý německý investor.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.