Search
Close this search box.

„Duel se Znojmem? Nahoru dolů,“ říká hokejový útočník Komety Radim Zohorna

Kometa v úterý v podvečer sehrála své třetí přípravné utkání na novou sezónu a podruhé za sebou se představila svému publiku. Proti Znojmu, které se v zápasovém zápřahu představilo poprvé od března, zvládli modrobílí kontrolovat hru, a zvítězili 3:1. Duel hodnotil do reprezentace čerstvě nominovaný útočník Radim Zohorna.

Utkání dvou jihomoravských soupeřů začalo aktivitou obou celků, do vedení se dostali v oslabení Orli, ale domácí zápas třemi brankami otočili. „Znojmo hrálo podle mě výborně, až jsem koukal. Hodně bruslili, dohrávali nás, předváděli útočný hokej. Zápas to byl nahoru dolů, bylo hodně vyloučených. Naštěstí jsme nasázeli nějaké branky, takže jsme vyhráli,“ smekl před hrou soupeře nejmladší z tria bratří Zohornů.

V utkání bylo k vidění několik vyloučení, která vyplynula z nových pravidel, jež budou platit následující čtyři roky. Nejčastějším prohřeškem byla možná překvapivě nepovolená výstroj. „Byl to velký nácvik přesilovek a oslabení (úsměv),“ komentoval Zohorna. Brno si při početní převaze připsalo jednu přesnou trefu. „Stále je třeba to pilovat, ale věřím, že na tom společně zapracujeme,“ doplnil muž, který nakonec zapsal vítěznou branku.

Sám Zohorna v posledních hodinách řešil pozvánku na kemp národního týmu, kterou obdržel v pondělí, a poprvé si tak vyzkouší hrát v reprezentačních barvách. „Jsem za to moc rád. Je to pro mě čest, že mohu reprezentovat, a i když je to v uvozovkách jenom kemp, tak se na to hodně těším,“ popisuje svoje první dojmy z nominace na soustředění, který se uskuteční příští týden v Přerově.

O tom, že by měl být do reprezentace povolán, vůbec netušil. „Neměl jsem žádné náznaky. Kluci mi k tomu psali, gratulovali, a já vůbec nevěděl k čemu. Pak mi řekli, o co jde, a já jsem byl hodně překvapený,“ uzavírá svoje dvojnásobný mistr s Kometou, jenž tak zažije další kariérní posun.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient