Duel Pirátů s Mountfieldem byl vyrovnaný, rozhodlo až prodloužení

(Aktualizováno před )

Piráti chtěli v patnáctém kole Tipsport extraligy ukončit špatnou formu s hradeckým Mountfieldem. I přes nepovedenou první třetinu, kdy se hosté prosadili dvakrát, žila naděje na tři body. V prostředním dějství totiž skórovali Valach, Knot a Koblasa. Ve třetí části byli ovšem domácí často v oslabení a v přesilovce vyrovnal Filip Pavlík. V první minutě prodloužení pak rozhodl hostující Lukáš Cingel.

Oba celky začaly aktivně, což se přiklonilo na stranu Pirátů v početní výhodě, kterou i přes střeleckou kanonádu a vetší šanci Radka Dudy nevyužili. Na přelomu třetiny dostali Královéhradečtí 33 vteřin dlouhou početní výhodu v pěti proti třem, ale udeřili až v té klasické. Rána Petra Zámorského vypadla před Tomášem Vincourem, jenž pohotově dorazil a otevřel skóre utkání – 0:1.

Krátce poté, co Chomutovští ubránili další oslabení, střelec prvního gólu nastřelil tyčku Lukešovy branky. Chvíli poté Juraj Valach přestřelil v dobré příležitosti a Michal Dragoun kličkou ani dorážkou nepřekonal Štěpána Lukeše, takže se pokračovalo za těsného vedení hostů. To se ale za pár okamžiků ještě navýšilo, když Mountfield ve hře čtyři na čtyři využil prostoru a Petr Zámorský z hranice levého kruhu skóroval ránou po ledě – 0:2.

Ve druhé třetině začali Piráti hned po čtyřech minutách dotahovat, když se poprvé v sezóně prosadil přesilovkovou trefou Juraj Valach – 1:2. Na něj v dobrých šancích nenavázali Radek Duda a Pavel Klhůfek, což se změnilo v další výhodě o jednoho hráče. Krátce před polovinou utkání Piráti tlačili na branku Jaroslava Pavelky, který kapituloval proti dorážce Ronalda Knota, jenž vyrovnal – 2:2.

Obrat mohl dokonat Pavel Klhůfek, který ale v úniku po křídle neuspěl stejně jako Roman Chlouba s dorážkou do prázdné. Krátce poté hráli Chomutovští minutu a 40 vteřin v pěti proti třem, jenomže ani jedna rána v síti neskončila. I přesto domácí dokonali obrat a to z hole Petra Koblasy, který nadvakrát dotlačil puk do branky – 3:2.

Na startu závěrečné dvacetiminutovky měli Piráti k dispozici přesilovou hru, kterou však hostující tým přestál bez vážnějších problémů. Před polovinou třetiny Roman Kukumberg střelou z pravého kruhu těsně minul vzdálenější tyčku chomutovské branky, aby Mountfield poté hrál v krátkém sledu tři přesilovky.

Piráti dvě oslabení ubránili, ve třetím už kapitulovali po ráně Filipa Pavlíka z prostoru mezi modrou a vrcholy kruhů – 2:3. Tento gól nakonec poslal duel do prodloužení, které po necelé minutě ukončil hostující Lukáš Cingel střelou z mezikruží po přihrávce Radovana Pavlíka – 3:4. Svěřenci Vladimíra Růžičky tak první letošní extraligové prodloužení prohráli.

Piráti Chomutov – Mountfield HK 3:4pp

PIRÁTI CHOMUTOV: Lukeš – Mrázek, Jank, Knot, Dietz, Štich, Valach, Buchtela – Duda, Růžička, Tomica – Havel, Klhůfek, Sklenář – Stránský, Vantuch, Marjamäki – Chlouba, Huml, Koblasa.
MOUNTFIELD HK: Pavelka – Zámorský, Linhart, Cibulskis, Graňák, F. Pavlík, Rosandić, Piché – Vincour, Bičevskis, Rákos – Paulovič, Cingel, R. Pavlík – Vopelka, Dragoun, Chalupa – Karabáček, Kukumberg, Bezúch.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz