Důchodkyně se inspirovala kriminálními filmy a šla přepadnout poštu

(Aktualizováno před )

Jen pět minut trvalo policistům zadržet 65letou ženu, která se pokusila vyloupit zlatnictví v centru Hradce Králové. Na rychlém dopadení má zásluhu prodavačka zlatnictví.

Seniorka, která byla maskovaná šátkem přes obličej a kloboukem, vstoupila do zlatnictví a požadovala peníze. Svůj požadavek umocnila položením střelné zbraně na pult. “Jelikož jí prodavačka řekla, že nemůže otevřít pokladnu bez nákupu, a do prodejny vstoupila další zákaznice, seniorka se otočila, vzala zbraň a bez peněz odešla,“ uvedla mluvčí hradecké policie Iva Kormošová.
Prodavačka se ale za důchodkyní vydala, zároveň volala na policii a popisovala, kudy žena jde. Pro policii tak nebyl žádný problém seniorku dopadnout. „Zbraň, kterou u ženy policisté našli, byla plastovou hračkou v hodnotě pár korun. Kde ji vzala, nebo co ji k činu vedlo, však neprozradila,“ dodala Kormošová.

Seniorka provedla tento čin, i když už v té době byla stíhána na svobodě za jiný pokus o přepadení. V prosinci loňského roku, také v Hradci Králové, přistoupila s plynovou pistolí v ruce na poště k přepažce a dala pracovnici papírek, na kterém bylo napsán požadavek o vydání peněz, avšak bez konkrétní částky. Pracovnice jí vydala několik desítek tisíc korun. Důchodkyně vyšla ven, nasedla na kolo, na kterém i na poštu přijela a odjela domů. Nikdo nebyl při tomto přepadení zraněn. Po dopadení žena kriminalistům řekla, že se inspirovala filmy o loupežích. I proto např. použila lísteček s požadavkem o vydání peněz. Zbraň si tajně půjčila od svého přítele.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz