Search
Close this search box.

Držitelkou ocenění Žena regionu v Moravskoslezském kraji se stala propagátorka vzdělávání

Vítězkou devátého ročníku prestižního ocenění Žena regionu se za Moravskoslezský kraj stala Dana Meca Franková, zakladatelka vzdělávacího centra Heda v Bruntále. V hlasování veřejnosti obdržela v konkurenci dalších devíti nominovaných aktivních žen kraje nejvíce hlasů.

Slavnostní předání ceny Žena regionu se uskutečnilo 15. října v budově krajského úřadu v Ostravě. Ocenění Daně Meca Frankové předali za přítomnosti zástupců soutěže a partnerů hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák a Denisa Kalivodová, zakladatelka neziskového projektu Žena regionu. Slavnosti byly přítomny také finalistky regionálního kola.

„Nikdy nepřestanu obdivovat ženy. Musíme si přiznat, že právě na nich stále leží větší díl péče o domácnost a rodinu. Ženy mají zřejmě nějakou tajnou zásobárnu energie, díky které dokážou být také úspěšné v práci nebo podnikání. Muži to málokdy přiznají, ale tu sílu ženám jednoduše závidíme. Teď ale vážněji: upřímně mě těší, že jsou v našem regionu tak inspirativní ženy. Ocenění Žena regionu má na jejich úspěchy upozornit. I tyto ženy totiž významně přispívají k rozvoji našeho regionu a za to jim patří poděkování,“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Vítězka ceny Žena regionu v Moravskoslezském kraji Dana Meca Franková založila a provozuje Vzdělávací středisko Heda v Bruntále. Snaží se dopřát vzdělávání v různých oblastech širokým vrstvám obyvatel nehostinného a drsného kraje Bruntálska. Za období deseti let zde lektorovali více než čtyři stovky různých odborníků s různým zaměřením, například prezident Asociace vizážistů a stylistů, akademická malířka, výtvarnice, architektka, cestovatel, fotograf i třeba tarotářka. Kurzů se již zúčastnilo několik tisíc lidí různého věku a pohlaví. Nejmladšímu účastníkovi byli dva měsíce, nejstarší účastnici bylo 85 let. Dana nabízí veřejnosti i nejrůznější akce, kurzy a semináře. Založila tu i první patchworkový klub, který má v současnosti asi dvacet členek.

Dana Meca Franková postupuje do národního kola soutěže Žena regionu, kde si prvenství odnese ta z krajských vítězek, která v hlasování veřejnosti obdržela absolutně nejvyšší počet hlasů. Vyhlášení celostátní vítězky se bude konat 25. října 2018 v Senátu Parlamentu ČR.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient