Druhý ročník festivalu Nadosah připomněl vzpomínku na Borise Hybnera

Centrum Mladé Boleslavi ožilo letos od 12. do 15. září druhým ročníkem divadelního festivalu Nadosah. Divákům se opět představilo mnoho rozličných souborů a divadelních forem. Kromě neverbálního divadla i performeři na chůdách, loutkové divadlo různých forem, pouliční kejklíři a novocirkusová čísla. Celý festival byl i letos vzpomínkou na osobnost Borise Hybnera a jeho patronkou je herečka a režisérka Vanda Hybnerová.

Festival zahájil ve středu 12. září tradiční průvod od divadla směrem k areálu hradu, ke kterému se i letos vedle celého mladoboleslavského souboru připojili performeři na chůdách, ale také mnoho diváků a příznivců divadla. Na hradě pak náměstek primátora Daniel Marek předal ředitelce divadla Janetě Benešové symbolický klíč od města a předal tak po tři dny město „komediantům“. Po průvodu následovalo představení na nádvoří hradu, kde Jakub Urban odehrál kousek s názvem Chameleon.

Druhý den dopoledne odehrálo plzeňské divadlo Alfa na velké scéně divadla pohádku Kolíbá se velryba, zatímco na malé scéně byl k vidění Pejprbój Radima Vizváryho. Příspěvkem Mladoboleslavského divadla do letošního programu byla inscenace Teror, která se odehrála v budově městského soudu. Čtvrteční den pak završilo Thálií oceněné Sólo již zmiňovaného Radima Vizváryho. V pátek, 14. září se opět začínalo pohádkově – hradecké divadlo Drak přivezlo svou Princeznu Turandot. Po ní následovala v parku Výstaviště performace Jakuba Urbana a Heleny Machové s názvem Koťátko zkázy. Současně probíhala v Domě Kultury pohádka Smolíček Pacholíček od Tradičního loutkového divadla Zvoneček. Na malé scéně mladoboleslavského divadla se pak představil japonský loutkář Nori Sawa s titulem Krysař. Chybět samozřejmě nesměla ani patronka festivalu Vanda Hybnerová, která spolu s Kateřinou Kairou Hrachovcovou, Dášou Zázvůrkovou a Jitkou Sedláčkovou odehrála na velké scéně mladoboleslavského divadla své autorské představení Můžem i s mužem.

Sobotní dopoledne pak opět bylo ve znamení pohádek. Divadlo Kaká před Parkovacím domem odehrálo pohádky Lakomá Barka a Palačinková Pepina, divadlo Koník pak na témže místě tituly Jak Martin s Barborkou vypluli na moře a Jak Martin s Barborkou vařili povidla. Na Staroměstském náměstí vystoupil soubor Teatro Novogo Fronta, který přivezl titul ADEMENÁTO a k vidění zde byla i bublinová show od Ingrid Navrátilové nebo představení na chůdách – Gangsterka od Long Vehicle circus. Na malé scéně mladoboleslavského divadla pak Anna Kukuczková a Vojtěch Svoboda, alias Kozel ve fraku zahráli své Absurditky. Choreografka a režisérka Adéla Laštovková – Stodolová uvedla na velké scéně pohybové představení Ženy, kde se v hlavních rolích představila Dana Batulková a Zuzana Stavná Závěrem a vrcholem celého festivalu bylo pak představení uskupení Cirkus Sakra, který přivezl velkolepou pouliční podívanou a fireshow s názvem Pták Ohnivák. Průvodní slovo k inscenaci namluvil právě Boris Hybner, jemuž byl opět celý festival věnován.

S organizací festivalu, stejně jako u předchozího ročníku, pomáhali studenti Střední zdravotnické a Vyšší odborné školy zdravotnické Mladá Boleslav

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient