Druhý přípravný zápas s Jekatěrinburgem se Pirátům moc nepovedl

Čtyřiadvacet hodin po úvodním přípravném zápase vyjeli Piráti k další letní bitvě. Tentokrát před svými fanoušky přivítali Avtomobilist Jekatěrinburg, který je v Chomutově znovu na soustředění. Ruský tým se na ledě ROCKNET ARÉNY ujal vedení v 15. minutě a postupně ho navyšoval. Svěřenci Vladimíra Růžičky neskórovali, takže v přípravě přišli o pětizápasovou vítěznou sérii proti týmům z KHL, během níž loni zdolal v prodloužení i Avtomobilist.

První výraznější šanci viděli diváci v sedmé minutě, kdy se při přesilové hře dostal k zajímavé střele z mezikruží Nigel Dawes. Tento Kanaďan s kazašským pasem však na Lukeše v brance nevyzrál. O pár vteřin později se ve velké příležitosti ocitl Francis Paré, jenž dostal z pravé strany od Denise Bobrova přihrávku do brankoviště. Jeho zakončení ovšem chybělo přesné zamíření, a tak se skóre neměnilo. V jedenácté minutě měli také Piráti výhodu přesilové hry, při níž po přihrávce zpoza klece střílel z levého kruhu Petr Koblasa. Jeho bombu však zastavil pohotový Jakub Kovář.

Uběhly dvě minuty a Chomutovští opět zahrozili. Rychlý protiútok vedl Lukáš Vantuch, jenž se probojoval ke střele z mezikruží. Kovář na jeho pokus nedosáhl, nicméně kotouč nemířil mezi tři tyče. Úvodní gól zápasu vstřelili v patnácté minutě hokejisté Jekatěrinburgu. Dan Sexton se po delším tlaku v útoku dostal k zakončení z prostoru mezi kruhy. Štěpán Lukeš jeho pokus pohotově vykopl pravým betonem, nicméně na dorážku Stéphana Da Costy byl už krátký – 0:1. V osmnácté minutě zavelel k protiútoku Dávid Skokan. S pukem se natlačil až do brankoviště, ale místo zakončení zvolil ještě nahrávku na volného Petra Koblasu. Jeho pokus rozezvonil levou tyčku.

Na úvod druhé dvacetiminutovky měli svěřenci Vladimíra Růžičky možnost hrát v přesilové hře. Největší šanci ke skórovaní však paradoxně měli hosté. Do brejku vyrazil Maxim Rassejkin, jenž přesnou nahrávkou našel Stéphana Da Costu. Francouzský reprezentant však zcela odkrytou klec netrefil. To ho však moc mrzet nemuselo již ve dvacáté páté minutě se dostal k zakončení z vrcholu levého kruhu Stěpan Chripunov. Jeho pokus tečoval za záda Lukeše v předbrankovém prostoru stojící Jevgenij Česalin – 0:2.

O necelé dvě minuty později dostal v přesilové hře přihrávku mezi obránce Stéphane Da Costa a řítil se sám na chomutovského gólmana, jehož rozhodil zamícháním puku a po následném zasunutí kotouče za beton svítilo na kostce nad ledem skóre 0:3. Ve 32. minutě sklepl Dávid Skokan kotouč na rozjetého Romana Chloubu. Ten si šikovně obhodil obránce Avtomobilistu, ale poté z bezprostřední blízkosti netrefil levý horní roh. O čtyři minuty později mohl Da Costa přidat třetí gól. Po rychlé křižné přihrávce od Dawese pálil z voleje z pravého kruhu. Lukeš se parádně přesunul a zakročil lapačkou.

Minutu po začátku třetí periody se k nahození od modré čáry odhodlal Stanislav Jegoršev. Jeho nepříliš prudký pokus tečoval přesně do levé šibenice Dan Sexton, a stanovil tak průběžný stav utkání na 0:4. Ve čtyřicáté páté minutě viděli diváci další velkou příležitost. Po souboji zůstal Lukeš ležet vedle klece. Puk se však již dostal k Danu Sextonovi, který zcela prázdnou branku trefil jen do boční síťky. O půl minuty později už ale gól padl. Akce na jeden dotek se povedla ruskému mužstvu výborně. Denis Bobrov našel u levé tyče schovaného Francise Parého, který se nemýlil – 0:5.

V padesáté druhé minutě hráli hosté další přesilovku. Přesnou souhru zakončoval Jegor Milovzorov z mezikruží po přihrávce zpoza klece od Alexandra Kučerjavenka. Ve velké příležitosti zvládl jen přestřelit branku. V 56. minutě Da Costa vjel z pravé strany do útočného pásma a křižnou přihrávkou hledal u pravé tyče Dana Sextona. Ten v rozhodujícím momentu netrefil puk, a tak akce skončila v rohu hřiště. V závěru se už příliš neútočilo, takže Piráti své první domácí přípravné utkání prohráli 0:5.

Chomutov – Avtomobilist Jekatěrinburg 0:5

CHOMUTOV: Lukeš – Jank, Flemming, Dietz, Valach, Štich, Knot, Blaha, Trefný – Tomica, Šťovíček, Khlůfek – Koblasa, Chlouba, Stránský – Sklenář, Vantuch, Skokan – Dlouhý, Lauko, Chrpa
JEKATĚRINBURG: Kovář – Mamkin, Mišarin, Vasilevskij, Tjamkin, Jegoršev, Bobrov, Gurkin, Timašov, Rassejkin, Ščemerov – Dawes, Da Costa, Sexton – Krikunov, Kučerjavenko, Milovzorov – Bělousov, Paré, Golyšev – Česalin, Popov, Chripunov

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.