Druhý přátelák s Klatovy přinesl Viktorce vítězství

Viktoriáni sehráli druhé přátelské utkání sezony 2018/2019 na hřišti divizních Klatov, které slavily 120leté výročí od založení klubu. V akci už také byli všichni čtyři navrátilci z reprezentačních týmů.

Do prvních dvou šancí se dostal hostující forvard Michael Krmenčík. V prvním případě branku minul po pasu Havla, ve druhém případě ho v samostatném úniku vychytal brankář Rojík. Na druhé straně po pěkné kombinaci zakončoval Karel Krejčí, nicméně Matúš Kozáčik byl připraven. Stejný hráč se dostal do příležitosti i ve 12. minutě po pasu Lukáše Krásného, ale tentokráte situaci zachránila defenziva Viktorie. Dvě minuty nato šli Plzeňští do vedení, po pasu Jana Kopice z levého křídla zakončil z bezprostřední blízkosti Jan Kovařík, na jehož střelu neměl Rojík nárok. Ve 22. minutě přihrál Jaroslav Navrátil do dobré gólové šance Michaelu Krmenčíkovi, který tentokráte uspěl – 2:0. Po pěti minutách šli viktoriáni do třígólového vedení, po skvělém centru Patrika Hrošovského prodloužil Krmenčík před prázdnou branku k Milanu Havlovi, jenž si počínal neomylně. Čtvrtým hráčem, který dopravil míč za Rojíka, byl Marek Bakoš, ovšem střelu Jana Kopice dorážel z ofsajdu, gól tak neplatil. V průběhu 40. minuty se zaskvěl brankář Klatov Jaroslav Rojík, který vychytal únik Krmenčíka i následnou dorážku Kopice. První poločas vyhrála Viktoria 3:0.

Do druhého dějství nastoupila kompletně obměněná plzeňská jedenáctka, kapitánskou pásku po Jaroslavu Navrátilovi převzal Roman Procházka. V 51. minutě vstřelil první gól za Viktorii Ubong Ekpai, který dorážel balon za záda Hrachovce po akci Ondřeje Štursy. Osm minut poté přidal pátou branku týmu Pavla Vrby útočník Jakub Řezníček, jenž se prosadil přízemní střelou levačkou. V 66. minutě vstřelila Plzeň šestou branku, po přihrávce Hořavy zakončil po zemi k tyči Tomáš Chorý. Další velkou šanci měl Jakub Řezníček, jeho hlavičku ale z brankové čáry vykopl klatovský kapitán Milan Meszáros. Hosté usilovali ještě o sedmou branku, nicméně příležitosti Řezníčka a Chorého zlikvidoval gólman František Hrachovec.

Plzeň – Klatovy 6:0

Branky: 14. Kovařík, 22. Krmenčík, 27. Havel, 51. Ekpai, 59. Řezníček, 66. Chorý, ŽK: Pernica, Navrátil, Rozhodčí: Houdek – Štichová, Špindlerová. Diváci: 1210.
Klatovy: Rojík (46. Hrachovec) – Dolanský (46. Cibulka), Janda (79. Marek), Meszáros (C), Diviš (46. Žáček) – Krásný (58. Butnaru), Jůda (67. Chirincius), Tříska (46. Sojka), Pavlovič (79. Bošek), Vojtko (46. Szedmák) – Krejčí (58. Aizner).
Plzeň: 1.pol.: Kozáčik – Havel, Řezník, Pernica, Kovařík – Kopic, Hrošovský, Kolář, Navrátil (C) – Bakoš, Krmenčík. 2.pol.: Hruška – Petržela, Hubník, Procházka (C), Limberský – Štursa, Hořava, Čermák, Ekpai – Chorý, Řezníček.