Search
Close this search box.

Druhý den v Paříži přinesl českému tenisu jen samé porážky

Poté co odstoupila z Rolland Garros kvůli zraněnému předloktí Petra Kvitová, zůstali nám pro dnešek ve hře na druhém Grand slamu roky tři zástupci. Bohužel ani jeden neuspěl.

Nejdříve na kurty nastoupila Kristýna Plíšková, která zde v Paříži už čtyřikrát za sebou prohrála v prvním kole. A tuto mizernou sérii nevylepší ani letos. Tentokráte nestačila na Američanku Lauren Davisovou, s kterou prohrála 2:6, 4:6.
„Špatně jsem returnovala, nějak jsem vůbec nenašla timing na returnu. Jinak asi odzadu bych se cítila relativně dobře, na servisu asi taky, ale return jsem nedala skoro ani jeden, to byl klíč,“ komentovala svůj výkon Plíšková. „Pořád si říkám, že tady vyhrát můžu, zase tak špatné podmínky zde pro mě nejsou, ale v těch zápasech se mi nehraje nikdy dobře. Nikde jinde nemám takovouhle sérii,“ dodala.

Poté se na dvorec dostavil 33letý Lukáš Rosol, který mohl startovat v Paříži jako „lucky loser“. Dnes však příliš štěstí neměl. Sice proti Jihoafričanovi Harrisovi už vedl 2:1 na sety, nakonec však o jedenáct let mladšímu soupeři podlehl 1:6, 6:4, 6:2, 1:6 a 2:6.

Vylepšit český obrázek mohla Barbora Strýcová, avšak v duelu dvou třicetiletých hráček na Samanthou Stosurovou nestačila – 2:6 a 6:7 (3:7).

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient