Druhé nejlepší informační centrum v kraji je to hořické

Městské informační centrum Hořice si převzalo ocenění za 2. místo v Královéhradeckém kraji v soutěži O nejlepší informační centrum roku 2018. Vyhlášení vítězů proběhlo během Členského fóra Asociace turistických informačních center v Kutné Hoře minulý týden.
První místo obsadil Jičín, na třetím pak skončilo informační centrum v Hradci Králové. Soutěž vyhlásila Asociace turistických informačních center ve spolupráci s vydavatelstvím Kam po Česku. Hlasovalo se na webových stránkách zmíněného vydavatelství po celé léto.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.