Search
Close this search box.

Dřevomorka pozdržela rekonstrukci pavilonu na Výstavišti

Při rekonstrukci pavilonu A na Výstavišti v Lounech, probíhající od 10/2017, došlo ke komplikacím. Po odkrytí cca 3/4 podlahy sálu zhotovitel narazil na napadené trámy v podlaze a přivolaný expert na podlahy projevil podezření na dřevokaznou houbu – dřevomorku domácí. Vzhledem k závažnosti situace byla okamžitě přizvána mykoložka (soudní znalkyně v oboru) Ing. Ivana Horová, která vypracovala posudek s návrhem opatření. V podlaze byla prokázána dřevomorka domácí i další dřevokazné houby a hmyz.

Vzhledem k absenci vytápění v budově je zde zvýšené riziko recidivy výskytu dřevomorky, proto muselo dojít ke kompletnímu zlikvidování všech původních konstrukčních vrstev podlahy, k chemickému ošetření zdí a změně plánovaných konstrukčních vrstev podlahy s minimálním využitím dřeva. S tím souvisí jak navýšení ceny za dílo, tak i prodloužení termínu dokončení z původního 10.6.2018 na 30.6.2018.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient