Dřevěná socha zabila malé dítě

K velkému neštěstí došlo v pondělí na svitavském atletickém stadioně. Dřevěná socha vážící několik desítek kilogramů spadla na dítě. I přes okamžitou pomoc, nemocnice sídlí hned vedle atletického hřiště, se dítě nepodařilo zachránit.

Socha byla vytvořena během řezbářského symposia, který se konal minulý týden na svitavském atletickém stadioně. Podle informací nebyly sochy správně připevněné.
Symposium mělo letos devátý ročník. Z každého symposia pak zůstávají na tomto stadioně vytvořené dřevěné sochy.

„V případu byla nařízena soudní pitva, která určí mechanismus úmrtí,“ řekla policejní mluvčí Lenka Vilímková. Policie se zatím více nechce k případu příliš vyjadřovat, nejenom proto, že je vyšetřování na začátku, ale i vzhledem k věku oběti. „Vzhledem k tomu, že zemřelému nebylo 15 let, nemůžeme, a rozhodně nebudeme k případu poskytovat jakékoliv další informace,“ dodala mluvčí.

K úmrtí na tomto stadioně došlo také už před několika lety. Spadlá větev z přestárlého topolu zabila ženu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak