Dramatickou bitvu vsetínských hokejistů s Toraxem rozhodla střela na poslední chvíli

Dramatická přetahovaná o tři prvoligové body dlouho neměla svého favorita, ač Vsetín po první dvacetiminutovce vedl 2:0, dostal v prostřední tercii nečekanou sprchu v podobě čtyř tref do černého z holí domácích a rázem měl trenér Dopita nejednu vrásku na čele. Porubští byli na koni, proti se ale postavil Pechanec s Rácem a ještě v druhé třetině srovnali na průběžných 4:4. Napětí se navyšovalo, tak jako počet vyloučených hráčů RT TORAX, a právě na nedisciplinovanost ostravští hráči doplatili, v čase 59:17 Jiří Karifiát využil početní převahu a za nesmírné euforie oslavil vítěznou branku.

Utkání začalo ve svižném tempu, jenž více svědčilo hostům. V 5. minutě byl vyloučen Matějíček za hákování a svěřenci dua Dopita – Jenáček potvrdili, proč jsou v přesilovkách nejproduktivnějším celkem naší druhé nejvyšší hokejové soutěže. Luboš Rob se v čase 4:25 proháčkoval až před Dolejše a vystřelil. Gólman domácích následně kotouč vyrazil na volného Víta JONÁKA, který jej nekompromisně poslal za jeho záda (0:1). Vstřelená branka vlila Valachům do žil energii, což korespondovalo i s dalším děním na ledové ploše. Vzrůstající aktivitu Vsetínští dokázali přetavit i do navýšení skóre. V čase 15:16 totiž vyslal zpoza branky milimetrový pas Pitule na hůl Davida BŘEZINY, který z mezikruží propálil bezmocného lapače v brance domácích (0:2). V 19. minutě usedl na lavici hříšníků za držení hole Ovčačík, ale tento přestupek hosté, i přes velkou šanci Pechance, nepotrestali.

Dominance hostů pokračovala i po nástupu do druhé části zápasu. Ve 22. minutě jel na branku nikým neatakován Rob, ale fantom Dolejš výstrojí vytlačil touš na horní tyč své svatyně. Pár chvil nato si šel k časoměřičům odpočinout Ovčačík, ale Porubským se podařilo jeho trest za držení ubránit bez gólové pohromy. A jelikož i v hokeji platí nedáš – dostaneš,žlutozelení brzy svých neproměněných příležitostí litovali. V čase 24:21 se po příhře Adama z rohu kluziště dostal ke krásné střele Jozef BALÁŽ a snížil na 1:2. Tento úpěch zcela obrátil dosavadní dění na ledové ploše. Červenobílí začali lépe bruslit i dohrávat osobní souboje, z čehož v čase 27:26 rezultovalo vyrovnání. Hudeček si s pukem najel do mezikruží, tam naznačil střelu, ale místo nía poslal nahrávku k tyči na volného Jakuba ILLÉŠE. Ten si s celou situací poradil k maximální spokojenosti všech ctitelů TORAXu (2:2). Obrat v zápase byl dokonán v čase 28:07, když se při velké skrumáži před svatyní Šelepněva nejrychleji zorientoval Jozef BALÁŽ, který pohotovou dorážkou dostal Porubu do vedení (3:2). Zmíněný gólman hostí navíc vyfasoval za protesty desetiminutový osobní trest, který si za něj odpykal Jenáček. Na nepříznivý vývoj logicky zareagovali trenéři Vsetína taktickým vyhlášením oddechového času. Ve 34. minutě byl za podrážení vyloučen Urbanec, ale během jeho absence se Valaši zmohli pouze na jedinou ránu od modré v podání Slováčka. Každopádně jejich aktivita začala s blížícím se koncem třetiny výrazně narůstat. Tento tlak však z ojedinělého brejku v čase 37:28 přerušil Jan KÁŇA, který krásně vymíchal hostujícího brankáře Šelepněva. Ten vývoj utkání neunesl a nechal se vystřídat Davidem Gábou. Gólový účet v této fázi mače ovšem ještě nebyl zdaleka uzavřen. V čase 38:09 snížil perfektní pumelicí z mezikruží produktivní Antonín PECHANEC (4:3) a vteřinu před koncem druhé pasáže (39:59) srovnal Roman RÁC, ke kterému se dostal kotouč po (ne)šťastném odrazu od Dolejšovy hole(4:4).

Třetí perioda začala o poznání chladněji nežli její předchůdkyně. Ve 47. minutě dostali Valaši možnost skórovat při (již třetím) vyloučením Ovčačíka, ale během této výhody nevyprodukovali žádnou kloudnou akci. Vyrovnaný obraz hry vydržel i nadále. V 56. minutě nejprve odjel na lavici hanby zchladit hlavu za nedovolené bránění Pechanec, ale ještě v témže časovém úseku jej na stejné místo následoval za podrážení domácí Dufek. K němu se v 57. minutě poroučel za totožný přestupek Kanko. Porubští se ovšem nepoučili a v nedisciplinovaném pojetí pokračovali i nadále. V 58. minutě totiž odjel k časoměřičům zpytovat svědomí za nesmyslně použitou vysokou hůl Matějíček. Když už to vypadalo, že se červenobílí přesilovkovému presu ubrání, přišel trest. V čase 59:17 od modré napřáhl Jiří KARAFIÁT a prostřelil vše, co mu stálo v cestě (4:5). Na tuto trefu již domácí nedokázali odpovědět. Finální výsledek tak protáhl neúspěšnou sérii proti neoblíbenému Vsetínu již na devátou porážku v řadě. Poslední výhra je tak už poměrně vousatá a datuje se do září 2016, kdy se oba celky utkávaly ještě ve druholigových vodách.

Luboš Jenáček (Vsetín): S výsledkem to bylo nahoru dolů. Vyhrávali jsme 2:0, ale pak jsme opět ztratili koncentraci. Občas se nám to stává ani nevíme čím to je. Možná v hlavách kluků. Dostali jsme laciné góly a Poruba šla do vedení. Hodně důležité bylo, že jsme do druhé přestávky vyrovnali a nešlo se do kabin za stavu 4:2 pro Porubu. Ve třetí třetině to už bylo kdo s koho. My byli šťastnější. Za ten bojovný výkon bych chtěl kluky pochválit. Pro nás to jsou hodně důležité body po těch posledních, hlavně venkovních, zápasech.

HC RT TORAX PORUBA 2011 – VHK ROBE VSETÍN 4:5

Branky a nahrávky: 25. Baláž (Adam, Káňa J.), 28. Illéš (Hudeček, Ovčačík), 29. Baláž (Káňa J., Toman), 38. Káňa J. (Baláž, Toman) – 5. Jonák (Rob, Pechanec), 16. Březina (Pitule, Hryciow), 39. Pechanec (Jonák, Rob), 40. Rác (Karafiát, Slováček), 60. Karafiát (Slováček, Rác). Rozhodčí: Fiala, Kašík – Konvička, Gančarčík. Vyloučení: 8:1, navíc Šelepněv (VSE) 10 OT. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 182. Střely na branku: 21:41 (5:13, 10:13, 6:15). Průběh utkání: 0:2, 4:2, 4:5.
HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš – Adam, Ovčačík, Urbanec, Matějíček, Dundáček, Čypas – Dufek, Hudeček, Illéš – Káňa J., Vymazal, Kanko – Ollender, Guman, Tomi – Fojtík, Baláž, Toman.
VHK ROBE Vsetín: Šelepněv (od 38. Gába) – Slováček, Teper, Frolo, Hryciow, Holomek, Mikuš, Jenáček – Jonák, Pechanec, Rob – Březina, Pitule, Kuronen – Rác, Kucharczyk, Karafiát – Šilhavý, Vítek.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web spravuje Webklient