Drama v Hlinsku nakonec dopadlo pro Litomyšl

Sraženi na kolena koňskou silou a přesto povstali z popela jako bájný pták Fénix. V Hlinsku se odehrálo drama, které neznáme ani ze starých bájí a pověstí. Hráči Litomyšle napsali další příběh o vítězství.

Cesta do Hlinska byla pohádkou. Bohužel o Ledovém království. To se projevilo hned v prvních minutách na zimním stadionu. Od prvních okamžiků bylo jasné, kdo je králem. Ve 2. minutě bylo domácím veselo. Trefili se Vlček a nový hráč v hlineckém dresu Gregar – 2:0. šanci na srovnání měla Litomyšl o tři minuty v přesilovce, ale ta neměla na změnu skóre vliv. Naopak domácí v 7. minutě zásluhou Gregara navýšili gólový účet – 3:0. Na těsném začátku 9. minuty svítilo díky Pazourkovi – 4:0. Kalousek si nesáhl téměř na puk a tak v oddechovém čase přepustil brankoviště Kličkovi. Trenérský zásah přinesl úspěch v podobě Skoumalově gólu z 19. minuty – 4:1. Kromě změn v sestavě se už nic zajímavého nestalo.

Do druhé části nastoupili domácí hodně vlažně, neboť tříbrankové vedení předznamenávalo luxusní náskok. Ale i ten se dá promrhat. Ve 23. minutě se trefil Skoumal – 4:2. O pár vteřin později zaúřadovala trojice juniorů. Na konci povedené akce stál Večeřa – 4:3. Neuplynula ani minuta a zlepšeného herního projevu využil Holík – 4:4. Nula vyloučený, nula obdržených branek a hezké góly. To byla druhá třetina v podání Litomyšle, která měla po prvních osmi minutách vzdát zápas. Ve 35. minutě však dokonalý obrat dokonal Jankovský – 4:5.

Změny v sestavě se dočkali domácí tým. To však na rozjeté svěřence trenéra Svatoš nepřineslo kýženého efektu. Ve 42. minutě se díky sehranému signálu ocitl v palebné pozici Starý a ten se nemýlil – 4:6. Hlinečtí dokázali na tuto branku zareagovat. Ve 44. minutě korigoval stav v oslabení Hron – 5:6. Síla litomyšlského mančaftu však byla čím dál větší a ve 47. minutě to ukázal Švec – 5:7. Za dvě minuty pak využil střelou k tyči využil přesilovku Starý – 5:8. Úspěšné tažení pak korunoval Holík, který se v oslabení sám vydal na branku a nemýlil se – 5:9. Na to reagovali už jen v 55. minutě v přesilovce hlinečtí gólem Beneše – 6:9.

Bohumil Jakubec (asistent trenéra HC Litomyšl): My nemůžeme hrát zápasy, které jde po odehrání komentovat. To se musí zkrátka vidět. Hráči předvedli nasazení a odhodlání zvítězit. Děkuji divákům, kteří navzdory počasí dorazili. Zápas byl skvělou pozvánkou na utkání s Českou Třebovou. Musíme však hrát od první minuty.

HC Hlinsko – HC Litomyšl 6:9

Branky: 2. Vlček (Brázda, Beneš), 2. Gregar (Hron, Dítě), 7. Gregar (Dítě), 9. Pazourek (Beneš, Sobotka), 44. Hron (Beneš,Gregar), 54. Beneš (Vlček) – 19. Skoumal (Švec, Holík) 23. Skoumal (Švec, Pilavka), 23. Večeřa (Voříšek,Jakubec), 24. Holík (Švec, Skoumal), 35. (Jankovský, Křesťan, Barkóci), 42. Starý (Skoumal, Švec), 47. Švec (Pilavka), 49. Starý (Holík), 52. Holík. Vyloučení: 3:3 Využití: 1:1 V oslabení: 1:1. Rozhodčí: Veselý, Pošvář, Teplý. Střely na branku: 24:27. Diváci: 130.
HC Hlinsko: Saifr – Beneš, Brázda, Sobotka, Zídek, Fink – Dítě, Vlček, Zdražil, Chvojka, Homola, Cejpek, Hron, Plachý, Pazourek, Havel, Gregar, Pelán.
HC Litomyšl: Kalousek, 8. Klička – Bláha, Pazdera, Navrátil, Holík, Šklíba, Mečiar, Starý – Švec, Jankovský, Křesťan, Jakubec, Voříšek, Skoumal, Barkóci, Večeřa, Pilavka.