Dotace na rekonstrukci muzea v Hořicích činí přes 680 tisíc euro

V rámci česko-polského projektu pod názvem „Cesta kamene“, který kromě jiných aktivit v oblasti cestovního ruchu i propagace města pokryl významnou část investičních prostředků na celkovou rekonstrukci objektu Městského muzea v Hořicích, která byla ve velmi žalostném stavu, přidělená dotace jen na výdaje spojené s rekonstrukcí muzea činí okolo 680 tisíc Euro. V nejbližších dnech dojde k odstranění lešení a tím pádem k „odhalení zrepasované“ historické pískovcové fasády směrem do náměstí Jiřího z Poděbrad. Celá obnova budovy vč. přístavby ve dvorním prostoru plně vychází z historických podkladů a souvislostí v kombinaci s potřebami provozu v 21. století.

Zejména průčelí budovy do náměstí je krásnou ukázkou dovedností našich předků, jelikož se jedná o téměř stoprocentní pískovcovou reliéfní fasádu s úžasnými výtvarnými i strukturálními prvky. Základní idea obnovy fasády vychází z původního konceptu (z doby po zrušení samostatných vstupů do bočních traktů budovy) i s doplněním o chybějící drobné artefakty.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.