Dostanou se Kvitová s Plíškovou na Turnaj mistryň?

Už za měsíc začne v Singapuru Turnaj mistryň. Jako vždy se na něm představí osm nejlepších tenistek sezony. Česká republika má velkou šanci, že bude mít dvojnásobné zastoupení.

V následujících týdnech se o finálové osmičce rozhodne hlavně díky úspěchům či neúspěchům na asijských turnajích v Tokiu, Wuchanu a Pekingu.
Karolína Plíšková je sice v současné chvíli za hranou první osmičky, ale zároveň se jí teď daří na turnaji v Tokiu, kde už je ve čtvrtfinále. Povedlo se jí zvládnout těžké utkání proti Australance Darje Gavrilovové 4:6, 6:4, 6:4. Nyní se střetne s Američankou Alison Riskeovou, která zdolala španělskou turnajovou šestku Garbinu Muguruzaovou hladce 6:1, 6:2.
Plíšková v současné době ztrácí v žebříčku WTA na osmou Nizozemku Bertensovou 121 bodů. Musí si ale zároveň dávat pozor na Belgičanku Mertensonovou a Američanku Serenu Williamsovou, které jsou těsně za ní.

To Petra Kvitová má už docela dobrý náskok, je v současnosti na pátém místě. Do turnajového kolotoče by měla zase po pauze naskočit příští týden v čínském Wuchanu.

Kromě těchto dvou hráček však může mít Česko bohaté zastoupení na Turnaji mistryň i co se týká čtyřhry. Jistotu už má dvojice Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková, které získaly hodně bodů za vítězství na grandslamových turnajích v Paříži a Wimbledonu. Účast by neměla minout ani dvojici Andrea Sestini Hlaváčková, Barbora Strýcová. Velkou šanci na to podívat se do Singapuru má i veteránka Květa Peschkeová, které se letos daří ve spolupráci s Američankou Nicole Melicharovou.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.