Dosáhne Berdych v Montpelier dalšího letošního úspěchu?

Forma naší mužské tenisové jedničky si drží nadále vysoký standart. Po finále v Dauhá a osmifinále na Australian open si zatím Tomáš Berdych vede dobře i na turnaji ve francouzském Montpelier.

V prvním kole porazil ve třech setech Němce Bachingera 5:7, 6:3, 6:3. V dalším kole se mu do cesty postavil Francouz Paire. Tento domácí hráč byl sice nasazen jako osmička, ale Berdych na to vůbec nebral ohled. Ostatně rozdíl dvaceti míst na světovém žebříčku není žádná propast, navíc český tenista si udržuje kvalitní formu. Takže nikdo nebyl překvapen, když Berdych svého soupeře porazil s přehledem 6:2, 6:0.
V dalším kole se 33letý rodák z Valašského Meziříčí střetne buď se Srbem Krajinovičem či Belgičanem Goffinem.

Na tomto turnaji měl původně startovat i další český tenista Jiří Veselý. Ten se však poranil při víkendových daviscupových zápasech a do Montpelier tak nemohl odcestovat.

Avšak jistě se zájmem sledoval dnešní losování baráže, kam Češi po neúspěchu v kvalifikačním kole proti Nizozemí spadli. V záři budou proti Bosně a Hercegovině bojovat o setrvání ve světové skupině.

To ženy naopak úvodní kolo týmové soutěže (Fed Cup) čeká o tomto víkendu, kdy se v Ostravě střetnou s Rumunkami. Zatímco my se budeme spoléhat především na Karolínu Plíškovou, rumunský tým se bude opírat o Simonu Halepovou, která byla v loňském roce ještě světová jednička.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.