Search
Close this search box.

Dosáhne Berdych v Montpelier dalšího letošního úspěchu?

Forma naší mužské tenisové jedničky si drží nadále vysoký standart. Po finále v Dauhá a osmifinále na Australian open si zatím Tomáš Berdych vede dobře i na turnaji ve francouzském Montpelier.

V prvním kole porazil ve třech setech Němce Bachingera 5:7, 6:3, 6:3. V dalším kole se mu do cesty postavil Francouz Paire. Tento domácí hráč byl sice nasazen jako osmička, ale Berdych na to vůbec nebral ohled. Ostatně rozdíl dvaceti míst na světovém žebříčku není žádná propast, navíc český tenista si udržuje kvalitní formu. Takže nikdo nebyl překvapen, když Berdych svého soupeře porazil s přehledem 6:2, 6:0.
V dalším kole se 33letý rodák z Valašského Meziříčí střetne buď se Srbem Krajinovičem či Belgičanem Goffinem.

Na tomto turnaji měl původně startovat i další český tenista Jiří Veselý. Ten se však poranil při víkendových daviscupových zápasech a do Montpelier tak nemohl odcestovat.

Avšak jistě se zájmem sledoval dnešní losování baráže, kam Češi po neúspěchu v kvalifikačním kole proti Nizozemí spadli. V záři budou proti Bosně a Hercegovině bojovat o setrvání ve světové skupině.

To ženy naopak úvodní kolo týmové soutěže (Fed Cup) čeká o tomto víkendu, kdy se v Ostravě střetnou s Rumunkami. Zatímco my se budeme spoléhat především na Karolínu Plíškovou, rumunský tým se bude opírat o Simonu Halepovou, která byla v loňském roce ještě světová jednička.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient