Dorostenecký tým klubů z Určic a Kralic na Hané porazil fotbalisty Jeseníku 2:0

Jeseničtí dorostenci v posledním utkání podzimní části nebodovali, když na hřišti v Kralicích podlehli spojenému dorosteneckému týmu klubů z Určic a Kralic na Hané.

Postavení v tabulce dávalo jasnou nálepku favorita hostům, kteří ale herně zůstali za očekáváním. Domácí mužstvo obrovským nasazením a bojovností na hranici svých možností zaskočilo Jeseník. Ten měl přesto v utkání dostatek šancí k tomu, aby si zajistil tříbodový zisk, ale v koncovce to tentokrát vůbec nešlo.

Hrálo se za deště na měkkém rozbahněném hřišti a byl to spíš boj než fotbal. Naši dorostenci měli velkou šanci hned v úvodu, kdy Bouchal trefil z úhlu břevno. Chvíli poté pálil nad Horák. Domácí dobře presovali jesenickou rozehrávku a pod tlakem vznikaly chyby. Jednu z nich využil určický Šimek a ve 31. minutě otevřel skóre.

Druhý poločas začali hosté aktivně. V obrovské šanci se ocitl Filip Kmínek, poslal míč kolem gólmana do tyče a následnou dorážku vedle. Ani v dalších příležitostech Jeseník neuspěl a čtvrthodinu před koncem podruhé inkasoval, když po faulu proměnil pokutový kop Mašek. Hosté se pak snažili s výsledkem ještě něco udělat, ale odhodlaný domácí tým dřel na sto procent a uhájil vedení.

Po výborném výkonu v Černovíru je výsledek z Kralic zklamáním, ale takový už bývá fotbal. Jesenická U-19 přezimuje na třetím místě.

Sestava: Balčirák – Vícha, Sytař, Nečesal, Tulis – Kmínek F., Kmínek P., Horák, Krézek D. Bouchal – Latzel. Střídali: Marek, Krézek T., Daniel, Plšek.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.