Dorostenecký turnaj ZLÍN CUP vyhráli hokejisté Hradce Králové

(Aktualizováno před )

Sobota a neděle patřily na Zimním stadionu Luďka Čajky dorostencům. Pět týmů z celé republiky sehrálo v rámci letní přípravy turnaj, v němž se utkal každý s každým. Nejvíce se dařilo Hradci Králové, který víkendový turnaj vyhrál. Zlínští dorostenci obsadili poslední, páté místo.

Hradec Králové, celkový vítěz Zlín Cupu, na turnaji ani jednou neprohrál. Ze čtyř zápasů třikrát vyhrál a jednou remizoval, navíc ve dvou případech zvládl nastavení. Nejproduktivnějším útokem turnaje se blýskla Plzeň, která během víkendu nastřílela osmnáct branek. Zlínští dorostenci všechny čtyři zápasy na turnaji prohráli, dařilo se jim však alespoň v nastavení, v němž se radovali třikrát.

„Výsledek všichni vidíme. Neuhráli jsme v zápasech ani jeden bod, což je částečně zklamání. Na druhou stranu je to pro nás návrat z ostré přípravy do reality. I hráči poznali, že nás čeká ještě hodně práce, abychom byli konkurenceschopní,“ zhodnotil celý víkend trenér dorostenců Tomáš Jankovič. „Za celý turnaj můžu pochválit brankáře, kteří odvedli nadstandardní výkony bez ohledu na počet inkasovaných gólů.“

Kvalitně obsazený turnaj byl pro zlínské mužstvo důležitou součástí letní přípravy, která se pomalu blíží k závěru. „Hráči už od nás nějaké hodnocení slyšeli. Řekli jsme jim, že tímto turnajem končí určitá doba hájení, kdy jsme je nechávali ukázat, jak hrají,“ přibližuje zlínský trenér.

„Teď máme tři týdny na to, abychom se tvrdým drilem připravili na extraligu, abychom hráli lepší hokej a abychom dokázali držet krok se soupeři. Samozřejmě beru, že Hradec a Plzeň jsou top týmy v této soutěži. Ukázaly nám, jak by dorostenecký hokej měl vypadat.“ Jankovičova slova potvrzuje pohled do výsledků minulé sezony. Hradec a Plzeň skončily loni v extralize mladšího dorostu na prvním, resp. druhém místě. V soutěži osmých tříd se zase dařilo Plzni a Kometě, které se umístily na druhém, resp. pátém místě.

Deset zápasů Zlín Cupu bylo rovnoměrně rozděleno do dvou dní. Hrálo se 3×15 minut a podle nových pravidel extraligy. Za vítězství v utkání získal tým tři body do tabulky, za remízu jeden. Po každém utkání pak bez ohledu na výsledek následovalo ještě pětiminutové prodloužení se třemi hráči na každé straně a případné samostatné nájezdy. Ve hře byl přitom další, bonusový bod.

Výsledky turnaje
Sobota 18. srpna 2018

Zlín – Plzeň 3:6 (3:1sn)
Kometa – Hradec 0:4 (0:1p)
Havířov – Plzeň 2:7 (0:1p)
Zlín – Hradec 1:4 (1:0p)
Kometa – Havířov 1:1 (1:0p)

Neděle 19. srpna 2018

Plzeň – Hradec 3:3 (0:1sn)
Zlín – Kometa 2:4 (1:0p)
Havířov – Hradec 1:4 (1:0p)
Plzeň – Kometa 0:3 (1:0p)
Zlín – Havířov 0:3 (1:2sn)
Konečné pořadí turnaje
1. Hradec, 12 bodů
2. Plzeň, 9 bodů
3. Kometa, 8 bodů
4. Havířov, 6 bodů
5. Zlín, 3 body

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz